Niebezpieczne zachowanie kierowcy MZK [film]

7 lipca 2020, 09:32, red
fot. czytelnik Daniel
Pan Daniel nagrał niebezpieczną sytuację na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Czereśniowej w Gorzowie. Kierowca autobusu Miejskiego Zakładu Komunikacji dosłownie „przeleciał” przez skrzyżowanie na czerwonym świetle, w momencie kiedy nasz czytelnik miał na swoim sygnalizatorze już zielone światło.

Do redakcji portalu gorzowianin.com oraz do Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie zostało przesłane nagranie na którym widać, jak kierowca autobusu MZK przejeżdża przez skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Sytuacja miała miejsce w poniedziałek 6 lipca o godz. 19.59 na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Czereśniowej, a całe zdarzenie nagrał swoim wideorejestratorem pan Daniel. - Wjazd na skrzyżowanie odbył się z tzw "lotu". Tym bardziej bulwersujące jest to, że przed nim nikt nie jechał po prostu spieszyło się mu - opisuje pan Daniel.

Na nagraniu z kamery samochodowej dokładnie widać, że nasz czytelnik wraz z innymi kierowcami czeka na zapalenie się zielonego światła. Kiedy to pojawiło się na sygnalizatorze i kierowcy mogli ruszyć, wówczas przez skrzyżowanie dosłownie przeleciał autobus MZK.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie. - Jeżeli kierowca przejechał na czerwonym świetle, to jest to zachowanie karygodne – skomentował krótki Roman Maksymiak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie. - Ustalimy, co to był za autobus i przejrzymy nagranie z monitoringu w pojeździe. Wyciągniemy również konsekwencje służbowe od kierowcy. Trzeba pamiętać, że bezpieczeństwo jest najważniejsze – podkreśla Sławomir Dwojak, kierownik wydziału przewozów autobusowych MZK.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x