Zobacz, jak skradziono skarbonkę z pieniędzmi na rzecz hospicjum [film]

6 lipca 2020, 08:44, red
fot. KMP Gorzów
Portal gorzowianin.com informował, że gorzowscy policjanci zatrzymali dwóch złodziei odpowiedzialnych za kradzież drewnianej skarbonki do której były zbierane pieniądze na rzecz hospicjum. Jak się okazało, był również trzeci złodziej. Jak się okazało, 27-letni mężczyzna był odpowiedzialny za włamania i kradzieże w kościołach.

W czwartek 2 lipca po godz. 18 doszło do zuchwałej kradzieży w Kupcu Gorzowskim przy ul. Witosa. Młodzi złodzieje ukradli drewnianą skrzynkę z napisem "Dar dla hospicjum św. Kamila", która stała w holu pasażu handlowego. Do skrzynki były wrzucane pieniądze na rzecz hospicjum. Do sieci zostały wrzucone zdjęcia dwóch osób odpowiedzialnych za kradzież.

Jak się okazało złodziei było ostatecznie trzech, a nie dwóch. W piątkowy wieczór 3 lipca około godz. 23, pracownik stacji paliw przy ul. Warszawskiej rozpoznał złodziei, po tym jak ich zdjęcia zostały opublikowane na portalu społecznościowym facebook. Jak dowiedział się portal gorzowianin.com mężczyźni byli częstymi gośćmi stacji paliw przy ul. Warszawskiej. Na miejsce została wezwana grupa interwencyjna Solid i policja.

- Policjanci na stacji paliw zatrzymali trzy osoby poszukiwane do tej sprawy. Byli to mężczyźni w wieku 18, 21 i 27 lat. Wszyscy zostali przewiezieni do gorzowskiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Straty przez nich wyrządzone podczas kradzieży skarbonki na rzecz hospicjum to około 2 tys. zł – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

To jednak nie zakończyło działań policjantów. Śledczy i kryminalni z komisariatu ustalili, że 27-latek znany jest już policjantom z innych przestępstw. Pod koniec maja mężczyzna włamał się do gorzowskiej kaplicy katedralnej, skąd ukradł pieniądze i laptopa. W czerwcu wszedł do otwartego kościoła przy ul. Gwiaździstej i zabrał skarbonę z pieniędzmi. 27-latek usłyszał także zarzuty włamania do kościoła w Karninie. Gorzowska prokuratura rejonowa złożyła wniosek o tymczasowy areszt dla 27-latka.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x