Jechał po pijaku skradzionym skuterem

3 lipca 2020, 11:35, red
fot. archiwum
Policjanci z gorzowskiej drogówki zatrzymali w czwartek tuż przed północą kierowcę skutera. Mężczyzna jechał przez Lubiszyn bez kasku i włączonych świateł. Ostatecznie okazało się, że mężczyzna jest kompletnie pijany, a do tego ma zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany.

W czwartek 2 lipca tuż przed północą policjanci z gorzowskiej drogówki zauważyli w Lubiszynie kierującego skuterem, który jechał bez kasku i włączonych świateł. Ponadto jazda mężczyzny wskazywała, że może być pod wpływem alkoholu. Dlatego też postanowili zatrzymać kierującego skuterem do kontroli.

- Okazało się, że 35-latek na swoim sumieniu ma całkiem sporo. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mało tego, skuter na którym się poruszał był skradziony na terenie Niemiec. Założone tablice rejestracyjne zupełnie do niego nie pasowały, ponieważ pochodziły z innego pojazdu. Dodatkowo 35-latek do stycznia 2023 roku ma sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna był także poszukiwany za poprzednie przestępstwa – opowiada Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

35-latek został zatrzymany przez policjantów, natomiast skradziony skuter został zabezpieczony. Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty i zostanie przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe sześć miesięcy.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->