Gorzów: Napadł i zgwałcił 16-latkę

2 lipca 2020, 10:14, red
fot. gorzowianin.com
Do dramatycznego zdarzenia doszło pod koniec czerwca na os. Dolinki w Gorzowie. Zamaskowany mężczyzna napadł i zgwałcił 16-letnią dziewczynę w okolicach schodów prowadzących z osiedla w kierunku filharmonii. Sprawą zajmuje się gorzowska prokuratura.

W czwartek 25 czerwca około godz. 17 na osiedlu Dolniki na schodach, którymi schodzi się do filharmonii od ulicy Widok przy bloku nr 24 została napadnięta i zgwałcona 16-letnia dziewczyna.

- Sprawca był ubrany na czarno, na twarzy miał maskę, wysoki, szczupły, włosy krótkie, około trzydziestki. Myślę, że ten zwyrodnialec jest z tego osiedla i może nawet wybrał to miejsce z okna swojego mieszkania. Mieszkałem tam 20 lat i znam te miejsca. Oczywiście mogę się mylić ale od czegoś muszę zacząć. Zgwałcił i na koniec groził jej śmiercią – opisuje pan Przemysław, który nagłośnił to zdarzenie.

Sprawą zajmuje się gorzowska prokuratura. Przesłuchana została pokrzywdzona 16-latka. Trwa ustalanie sprawcy, który odpowiada na napaść i gwałt. - Prowadzimy postępowanie pod kątem artykułu 197 kodeksu karnego, który mówi o tym, że kto groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego,podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12 - komentuje Agnieszka Hornicka-Mielcarek z Prokuratury Rejonowej w Gorzowie.

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!

Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości