Wiadomości

Gorzów: Napadł i zgwałcił 16-latkę

2 lipca 2020, 10:14, red
fot. gorzowianin.com
Do dramatycznego zdarzenia doszło pod koniec czerwca na os. Dolinki w Gorzowie. Zamaskowany mężczyzna napadł i zgwałcił 16-letnią dziewczynę w okolicach schodów prowadzących z osiedla w kierunku filharmonii. Sprawą zajmuje się gorzowska prokuratura.

W czwartek 25 czerwca około godz. 17 na osiedlu Dolniki na schodach, którymi schodzi się do filharmonii od ulicy Widok przy bloku nr 24 została napadnięta i zgwałcona 16-letnia dziewczyna.

- Sprawca był ubrany na czarno, na twarzy miał maskę, wysoki, szczupły, włosy krótkie, około trzydziestki. Myślę, że ten zwyrodnialec jest z tego osiedla i może nawet wybrał to miejsce z okna swojego mieszkania. Mieszkałem tam 20 lat i znam te miejsca. Oczywiście mogę się mylić ale od czegoś muszę zacząć. Zgwałcił i na koniec groził jej śmiercią – opisuje pan Przemysław, który nagłośnił to zdarzenie.

Sprawą zajmuje się gorzowska prokuratura. Przesłuchana została pokrzywdzona 16-latka. Trwa ustalanie sprawcy, który odpowiada na napaść i gwałt. - Prowadzimy postępowanie pod kątem artykułu 197 kodeksu karnego, który mówi o tym, że kto groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego,podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12 - komentuje Agnieszka Hornicka-Mielcarek z Prokuratury Rejonowej w Gorzowie.

Dziennikarzu! Jeżeli wykorzystujesz w swoich doniesieniach informacje, które przeczytałeś na naszym portalu – podaj proszę źródło. Szanuj naszą pracę!
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości