Sprawdź, jak będzie kursował tramwaj „jedynka”

30 czerwca 2020, 12:19, red
fot. Marcin Kluwak
W czwartek 2 lipca zostanie w Gorzowie wznowione kursowanie tramwajów na linii nr 1 na trasie Wieprzyce – Silwana. Pierwszy tramwaj wyruszy o godz. 12.22 z Wieprzyc, następne kursy odbędą się zgodnie z rozkładem jazdy.

Dokładnie po 32 miesiącach zawieszenia, na ulice Gorzowa wrócą tramwaje. W czwartek 2 lipca odbędzie się oficjalne uruchomienie linii tramwajowej nr 1. Z okazji powrotu tramwajów i urodzin miasta, przejazd nowymi tramwajami Twist będzie przez cały dzień darmowy. Pierwszy tramwaj Twist wyruszy na trasę o godz. 12.22 z Wieprzyc i pojawi się o godz. 12.35 na przystanku koło Katedry. Tam w uroczystym przejeździe weźmie udział prezydent Jacek Wójcicki.

W dni robocze tramwaj linii nr "1" będzie wyruszał z Wieprzyc o godz. 4.30, a ostatni kurs w kierunku Silwany odbędzie się o godz. 22.24. Natomiast w weekendy i święta pierwszy kurs z Wieprzyc odbędzie o godz. 4.30, ale częstotliwość kursowania zwiększy się do 15 minut. Natomiast ostatni kurs będzie o godz. 22.30.

Jeżeli chodzi o Silwanę, to w tygodniu pierwszy tramwaj odjedzie z przystanku o godz. 5 rano, a ostatni o godz. 23. Z kolei w soboty, niedziele i święta tramwaj rozpocznie kursowanie o godz. 5.05, a ostatni kurs pojedzie w kierunku Wieprzyc o godz. 23. Tramwaje w godzinach szczytu będą kursowały co 8 minut, a poza godzinami szczytu co 12 minut. Natomiast w weekendy i święta co 15 minut.

Na trasie linii tramwajowej nr 1 pojawiły się dwa przystanki "Katedra" oraz "Herberta" – tutaj powstał tzw. przystanek wiedeński, a na trasie z Silwany w kierunku Wieprzyc tramwaj zatrzyma się przy nowym przystanku "Wełniany Rynek" oraz "Katedra".

W ostatnich dniach na trasie przejazdu „jedynki” zostały ustawione znaki ostrzegawcze informujące o tramwaju, a na rondo Gdańskie od strony ul. Górczyńskiej wrócił znak „stop”. Ponadto zostało namalowane oznakowanie poziome na przejazdach i przejściach przez torowisko tramwajowe.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x