Wiadomości

76 kierowców straciło prawo jazdy

30 czerwca 2020, 11:40, red
fot. Lubuska policja
Policjanci z gorzowskiej drogówki wchodzący w skład grupy Speed niemal codziennie zatrzymują prawa jazdy kierowców, którzy w terenie zabudowanym znacznie przekraczają prędkość. Tylko w czerwcu policjanci zatrzymali uprawnienia 76 kierowcom.

Jak podkreślają policjanci, najczęstszą przyczyną wypadków jest zbyt szybka jazda i niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Dlatego też powstała specjalna grupa Speed, która ma walczyć z piratami drogowymi.

Tylko w czerwcu gorzowska drogówka zatrzymała aż 76 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. - Policjanci drogowym piratom nie tylko zatrzymują zgodnie z przepisami prawo jazdy za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym, ale także kierują wnioski o ukaranie do sądu. Mandat mógłby być niewystarczający, by ostudzić emocje kierowców – podkreśla Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Jak się okazuje, w całym 2019 roku policjanci zatrzymali uprawnienia ponad 150 kierowcom za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, natomiast przez pierwsze półroczne 2020 roku z prawem jazdy na trzy miesiące pożegnało się już 250 kierowców.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości