Ważne zmiany w poruszaniu się po centrum Gorzowa

29 czerwca 2020, 16:05, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Od środy 1 lipca kierowcy muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu w centrum Gorzowa. Zmianie ulegnie kierunek jazdy na niektórych ulicach. Natomiast w ścisłym centrum miasta zostaną wprowadzone strefy po których będzie można poruszać się maksymalnie 30 km/h.

W nocy z wtorku 30 czerwca na środę 1 lipca kierowców w centrum Gorzowa czeka prawdziwa rewolucja, jeżeli chodzi o organizację ruchu w mieście. Wykonawca przebudowy ul. Sikorskiego wprowadzi już docelową organizację ruchu na odcinku od ul. Hejmanowskiej do Chrobrego.

Odcinek ul. Sikorskiego od skrzyżowania z Hejmanowskiej do Pionierów zostanie dopuszczony do ruchu kołowego i tramwajowego w obu kierunkach, natomiast po odcinku od Pionierów do Chrobrego dopuszczony będzie wyłącznie ruch pieszych, rowerów i tramwajów. Odcinek ten będzie pełni rolę tzw. deptaka.

Zmianie ulegnie organizacja ruchu na niektórych ulicach sąsiadujących z ul. Sikorskiego. Przywrócony zostanie pierwotny kierunek ruchu na ulicy:

- Pionierów – kierowcy będą poruszać się od ul. Sikorskiego w kierunku ul. Spichrzowej,

- Obotryckiej – kierowcy będą poruszać się od ul. Herberta do ul. Pionierów,

- Dzieci Wrzesińskich – nastąpi przywrócenie ruchu jednokierunkowego w stronę ul. Sikorskiego

- ul. Wełniany Rynek – udostępniony zostanie wjazd od. ul. Sikorskiego.

Na wnioski mieszkańców zmianie nie ulegnie kierunek ruchu na ul. Zabytkowej. Kierowcy w dalszym ciągu będą poruszać się tam od ul. Dzieci Wrzesińskich do ul. Wełniany Rynek.

Wprowadzenie docelowej organizacji ruchu oznacza również przywrócenie pierwszeństwa przejazdu dla ul. Sikorskiego w stosunku do ulic poprzecznych: Dzieci Wrzesińskich, Herberta, Pionierów.

Ponadto ulice centrum włączone zostaną do strefy ograniczonej prędkości do 30 km/h. W ramach inwestycji utworzone zostaną dwie nowe strefy „Tempo 30”. Strefa „wschodnia centrum” obejmie ul. Sikorskiego pomiędzy ul. Spichrzową, Chrobrego, Jagiełły i Hejmanowskiej. Natomiast strefa „zachodnia centrum” obejmie ul. Sikorskiego pomiędzy ul. Spichrzową, Składową, Chrobrego, Jancarza, Estkowskiego i parkiem Wiosny Ludów.

Utrzymana zostanie również strefa „20” na ul. Zaułek, Łużycka i Łazienki, która została wprowadzona po przebudowie tej ostatniej.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x