Wiadomości

Strzelali z wiatrówki pośrodku osiedla [film]

29 czerwca 2020, 15:03, red
fot. czytelnik Dawid
Policja zajmuje się sprawą dwóch mężczyzn, którzy pijąc piwo strzelali z wiatrówki na os. Górczyn w Gorzowie. Całe zdarzenie nagrał pan Dawid.

Do portalu gorzowianin.com zgłosił się czytelnik Dawid z prośbą o interwencję, który był świadkiem, jak dwaj mężczyźni pijący alkohol, strzelają z wiatrówki pośrodku osiedla, gdzie poruszają się pojazdy. Do zdarzenia doszło w niedzielę 28 czerwca około godz. 15 na os. Górczyn w Gorzowie.

Za Lidlem na Maczka jest kawałek nieużytku i tam stali panowie, którzy strzelali w kierunku bloku przy ul. Pluty 2 popijając przy tym piwo. Butelki po wypitym piwie ustawiali od strony bloku i do nich strzelali. Kręci się tam bardzo dużo osób dzieci. Była to wiatrówka, ale trafiając w głowę w głowę może spowodować śmierć. Policja została poinformowana, ale czy zdążyli przyjechać, tego nie wiem. Po 25 minutach mężczyźni przenieśli się pomiędzy bloki - opisuje zdarzenie pan Dawid.

Nasz czytelnik do maila, którego wysłał na kontakt@gorzowianin.com dołączył film, na którym widać, jak rzeczywiście dwóch mężczyzn strzela w kierunku bloku, a przy tym popija prawdopodobnie piwo.

- Potwierdzam, że dyżurny gorzowskiej policji otrzymał w niedzielę około godz. 15 zgłoszenie, że dwóch mężczyzn miało strzelać z wiatrówki. Jednak policyjny patrol nikogo nie zastał po przyjeździe na miejsce. Po otrzymaniu materiału filmowego, będziemy tę sprawę wyjaśniać. Na podstawie nagrania będziemy analizować czy doszło tam do zagrożenia. Na ten moment nie mamy informacji, aby komukolwiek się coś stało lub doszło do zniszczenia mienia – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie. Policjanci podkreślają, że jeżeli ktoś chce postrzelać z wiatrówki, to powinien wybierać miejsca na uboczu, a nie pośrodku osiedla. Co istotne, na posiadanie wiatrówki nie trzeba mieć żadnego pozwolenia i wiele osób traktuje strzelanie z niej jako hobby.

Nagranie pokazuje, że mężczyźni zachowali się nieodpowiedzialnie. Jeden zły ruch, skierowanie wiatrówki w samochód lub odwrócenie się w stronę kolegi mogło doprowadzić do tragedii. Tym bardziej nieodpowiedzialne było picie alkoholu podczas strzelania.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości