Na uruchomienie miejskich fontann jeszcze poczekamy

26 czerwca 2020, 11:37, red
fot. archiwum
Miejskie fontanny w Gorzowie każdego roku były tradycyjnie uruchamiane 1 maja i działały do końca września. Jednak w tym roku tak się nie stało, a wszystko przez pandemię koronawirusa. Fontanny miały wypełnić się wodą w czerwcu, ale miasto nie dostało zgody od sanepidu

Miejskie fontanny są nie tylko ozdobą miasta, ale również dają trochę ochłody w upalne dni. Z powodu pandemii koronawirusa miasto w porozumieniu ze służbami sanitarnymi postanowiło zrezygnować z uruchomienia fontann w miesiącu maju. Jednak w połowie maja urzędnicy zapowiadali, że fontanny zaczną działać najprawdopodobniej w czerwcu.

Mamy koniec czerwca i jak się okazuje, na uruchomienie miejskich fontann nie mamy póki co liczyć. Wszystko przez to, że sanepid nie wydał na to zgody.

Główny Inspektor Sanitarny uważa, że uruchomienie fontann i kurtyn wodnych może przyczynić się do rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dopóki sytuacja epidemiologiczna w kraju się nie poprawi i GIS nie rekomendacji, miasto nic nie będzie mogło zrobić w tej sprawie i fontanny nadal pozostaną bez wody.

To zła wiadomość dla mieszkańców, którzy w upalne dni korzystali z kurtyn wodnych lub chłodzili się w pobliżu miejskich fontann.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x