Wiadomości

Kierowca volkswagena pędził 171 km/h [film]

25 czerwca 2020, 13:05, red
fot. Lubuska policja
Policjanci z grupy „Speed” zatrzymali kierowcę volkswagena, który na ograniczeniu do 70 km/h pędził aż 171 km/h. Oprócz tego 28-latek wyprzedzał kolumnę samochodów na podwójnej linii ciągłej oraz na przejściu dla pieszych. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swoją nieodpowiedzialną jazdę odpowie przed sądem.

W środowe popołudnie 24 czerwca policjanci z grupy „Speed” w nieoznakowanym radiowozie patrolowali drogę wojewódzką nr 132. W miejscowości Kamień Mały zauważyli kierowcę volkswagena passata, który zdecydował się na wyprzedzanie kolumny samochodów na podwójnej linii ciągłej i na przejściu dla pieszych. Mało tego, kierujący passatem podczas wyprzedzania pędził 171 km/h, chociaż w tym miejscu obowiązywało ograniczenie do 70 km/h.

Policjanci w nieoznakowanym radiowozie z wideorejestratorem ruszyli za kierowcą volkswagena i zatrzymali 28-latka. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdę oraz zdecydowali na odstąpienie od mandatu i skierowali wniosek do sądu. Jak podkreślają policjanci, mandat w tej sytuacji byłby niewystarczający.

- To niezwykle skuteczny policyjny patrol ruchu drogowego- st. sierż. Sławomir Gaweł oraz st. sierż. Bartosz Gręda, który w eliminacji drogowych piratów wykazują się ponadprzeciętnym zaangażowaniem. Nie przypadkowo to właśnie tę dwójkę obsadzono w grupie „Speed” podczas jej tworzenia. Dzięki takiej postawie policjantów na lubuskich drogach jej coraz bezpieczniej – podkreśla Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości