Wiadomości

IMGW ostrzega przed burzami z gradem

24 czerwca 2020, 15:20, red
fot. Dawid Nowakowski
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed burzami z gradem na terenie Gorzowa i województwa lubuskiego. W czwartek 25 czerwca mogą wystąpić miejscami burze z intensywnymi opadami deszczu oraz porywami do 70 km/h. Lokalnie mogą wystąpić również opady gradu.

W sobotę 13 czerwca przez Gorzów przeszła burza z intensywnymi opadami deszczu nawet do 70 litrów na 1 m.kw., której lokalnie towarzyszył również grad. Ulewa sprawiła, że zostały zalane piwnice, garaże czy ulice. Strażacy wyjeżdżali do ponad 50 zdarzeń.

Teraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed kolejnymi burzami z gradem, które w czwartek 25 czerwca mogą pojawić się na terenie Gorzowa i województwa lubuskiego. Burzom będzie towarzyszył ulewny deszcz, miejscami do 25 litrów na 1 m.kw. oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie mogą pojawić się również opady gradu. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 7.30 w czwartek 25 czerwca do godz. 7.30 w piątek 26 czerwca.

Alert obejmuje 12 powiatów: gorzowski, krośnieński, międzyrzecki, nowosolski, słubicki, strzelecko-drezdenecki, sulęciński, świebodziński, wschowski, zielonogórski, żagański, żarski.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości