Pierwszy dzień jazdy tramwajami za darmo

24 czerwca 2020, 12:03, red
fot. archiwum
Po 32 miesiącach zawieszenia, na ulice Gorzowa wrócą tramwaje. W czwartek 2 lipca odbędzie się oficjalne uruchomienie linii tramwajowej nr 1. Z okazji powrotu tramwajów i urodzin miasta, przejazd nowymi tramwajami Twist będzie przez cały dzień darmowy.

Kursowanie tramwajów w Gorzowie zostało zawieszone 1 października 2017 roku. Według pierwotnych założeń, tramwaje miały zostać wyłączone z użytkowania na niewiele ponad rok z uwagi na remont ul. Kostrzyńskiej i Sikorskiego. Jak pokazała rzeczywistość, tak się nie stało i w środę 1 lipca miną równo 32 miesiące bez tramwajów na ulicach Gorzowa. To będzie jednak ostatni dzień, ponieważ w czwartek 2 lipca zostanie wznowione kursowanie linii nr 1 na trasie Wieprzyce-Silwana.

Czwartek 2 lipca to data nieprzypadkowa, ponieważ tego dnia będą obchodzone 763 urodziny miasta Gorzowa. Około godz. 12.20 na przystanku tramwajowym koło katedry odbędzie się oficjalne uruchomienie linii nr 1. W uroczystym przejeździe tramwajem Twist weźmie udział prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki, gorzowscy urzędnicy czy radni. Tramwaje w godzinach szczytu będą kursowały co 8 minut, a poza godzinami szczytu co 12 minut.

- Z okazji uruchomienia tramwajów, ale również święta miasta mamy dla mieszkańców Gorzowa niespodziankę. Wszyscy gorzowianie będą mogli 2 lipca korzystać z całkowicie darmowych przejazdów tramwajami na linii nr 1 – mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

W najbliższych dniach na trasie linii numer 1 pojawią się dodatkowe znaki drogowe, ostrzeżenia, oznakowanie poziomie, które przywrócą organizację ruchu z jeżdżącymi po Gorzowie tramwajami. Do 2 lipca odbywać się będą przejazdy testowe, dlatego już teraz warto być ostrożnym i czujnym.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości