Wiadomości

To już pewne! W urodziny miasta tramwaje wrócą do kursowania

22 czerwca 2020, 15:09, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Z poślizgiem, ale w końcu – na ulice Gorzowa wrócą tramwaje, które będą kursowały na linii nr 1 od Wieprzyc do pętli na Silwanie. Uroczyste wznowienie kursowania tramwajów odbędzie się w samo południe 2 lipca, czyli w 763 urodziny miasta Gorzowa.

Pierwotnie deptak przy ul. Sikorskiego miał być gotowy 1 stycznia 2019 roku i wówczas miały ruszyć tramwaje. Jednak dopiero teraz, po 1,5 roku poślizgu budowa deptaka jest na finiszu. Oficjalnie deptak przy ul. Sikorskiego będzie gotowy do końca czerwca, natomiast kursowanie tramwajów na linii nr 1 zostanie wznowione w czwartek 2 lipca. Jest to data nieprzypadkowa, ponieważ są to 763 urodziny miasta Gorzowa.

W czwartek 2 lipca o godz. 12 na przystanku koło katedry odbędzie się oficjalne uruchomienie linii tramwajowej nr 1 która będzie woziła mieszkańców Gorzowa od Wieprzyc do pętli na Silwanie, z udziałem prezydenta Gorzowa Jacka Wójcickiego oraz gorzowskimi urzędnikami i radnymi.

Przez najbliższe dni przy ul. Kostrzyńskiej i Sikorskiego będzie przywracane oznakowanie poziomie i pionowe ostrzegające przed tramwajami oraz poprawiać niezbędne elementy w organizacji ruchu.

- Wiele będzie zależało tez od samych kierowców. Mamy świadomość, że po przerwie w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej, wielu kierowców odzwyczaiło się od ruchu tramwajowego. Zalecamy powrót do starych przyzwyczajeń jeszcze zanim wrócą tramwaje - podkreśla Rafał Krajczyński, miejski inżynier ruchu.

W najbliższych dniach na trasie linii numer 1 pojawią się dodatkowe znaki drogowe, ostrzeżenia, oznakowanie poziomie, które przywrócą organizację ruchu z jeżdżącymi po Gorzowie tramwajami. Do 2 lipca odbywać się będą przejazdy testowe, dlatego już teraz warto być ostrożnym i czujnym.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości