W jeden dzień 13 piratów drogowych straciło prawo jazdy [zdjęcia]

19 czerwca 2020, 14:03, red
fot. KMP Gorzów
Policjanci ruchu drogowego z Gorzowa tylko w czwartek 18 czerwca zatrzymali 13 kierowców, którzy o 50 km/h przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym. Wszyscy kierujący stracili uprawnienia na trzy miesiące. Z kolei w piątek prowadzone są kaskadowe pomiary prędkości na drodze krajowej nr 22 w okolicach Gorzowa.

Od lat najczęstszą przyczyną wypadków jest zbyt duża prędkość, często zupełnie niedostosowana do panujących warunków. Niestety wiele tych zdarzeń kończy się tragicznie. Dlatego też policjanci ruchu drogowego z Gorzowa nie odpuszczają piratom drogowym i prowadzą kontrole prędkości w różnych miejscach.

Tylko w czwartek 18 czerwca zatrzymali aż 13 kierowców, którzy zdecydowanie przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. Dlatego też wszyscy kierujący stracili uprawnienia na trzy miesiące. Co istotne, w ciągu ostatniego tygodnia za przekroczenie prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym, prawo jazdy straciło już kilkudziesięciu kierowców. Natomiast od początku roku ponad 150.

Z kolei w piątek 19 czerwca na drodze krajowej nr 22 w okolicach Gorzowa prowadzone są kaskadowe pomiary prędkości. - Niektórzy kierowcy, przejeżdżający obok policjantów z radarem, pewni braku kolejnej kontroli, przyspieszają. Były już przypadki osób, które na kilkukilometrowym odcinku drogi zatrzymywani byli nawet dwukrotnie. Istotne dla bezpieczeństwa jest, by nie zwalniać wyłącznie w określonych punktach. Należy jechać nie tylko z dozwoloną przepisami prędkością, ale przede wszystkim dopasowaną do panujących warunków. Dzisiaj zostało zatrzymane już jedne prawo jazdy – komentuje Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Fotoreportaż


1/8 Policyjne działania "prędkość"

1/8 Policyjne działania

2/8 Policyjne działania "prędkość"

2/8 Policyjne działania

3/8 Policyjne działania "prędkość"

3/8 Policyjne działania

4/8 Policyjne działania "prędkość"

4/8 Policyjne działania

5/8 Policyjne działania "prędkość"

5/8 Policyjne działania

6/8 Policyjne działania "prędkość"

6/8 Policyjne działania

7/8 Policyjne działania "prędkość"

7/8 Policyjne działania

8/8 Policyjne działania "prędkość"

8/8 Policyjne działania

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->