Wiadomości

Wiemy, kiedy otworzą się gorzowskie kina

18 czerwca 2020, 18:00, red
fot. galeria-manhattan.pl/cinema-3d
Po trzech miesiącach przerwy, swoje seanse wznawiają kina studyjne w Gorzowie. Pierwsze seanse zaplanowano na czwartek 18 czerwca. Z kolei kino Cinema 3D planuje ponowne otwarcie na początku lipca. Jedyną niewiadomą pozostaje kino Helios.

Kina w Gorzowie, zarówno te komercyjne, jak i te studyjne są zamknięte od czwartku 12 marca z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Premier ogłosił, że kina mogą ponownie otworzyć się w sobotę 6 czerwca, jednak żadne z gorzowskich kin nie zdecydowało się na tak szybkie wznowione swojej działalności. Wszystko przez brak dokładnych wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego. Jeszcze na początku czerwca właściciele kin nie byli w stanie podać konkretnej daty otwarcia się dla klientów.

Postanowiliśmy sprawdzić, jak sytuacja wygląda w połowie miesiąca. Jak się okazuje, najszybciej swoją działalność wznowią kina studyjne. Już w czwartek 18 czerwca odbędą się dwa pierwsze seanse w Miejskim Ośrodku Sztuki. DKF Megaron zaprasza na seans filmu "Tranzytem przez Tanzanię" o godz. 18, a Kino 60 Krzeseł o godz. 20.15 na film "Parasite". Natomiast w piątek 19 czerwca o godz. 17.15 będzie można obejrzeć film "Balon", a o godz. 20.10 "Cóż za piękny dzień". Repertuar jest rozpisany do czwartku 25 czerwca.

Z kolei jeżeli chodzi o sieciówki, to do ponownego otwarcia szykuje się już kino Cinema 3D. Według oficjalnego komunikatu, kino Cinema 3D w Gorzowie wznowi seanse w piątek 3 lipca. Póki co, repertuar nie jest jeszcze znany. Na terenie kina trzeba będzie nosić maseczkę ochronną oraz zdezynfekować ręce. Poza tym Cinema 3D apeluje, aby klienci stosowali się do znaków bezpieczeństwa podczas poruszania się po kinie, zachowywali bezpieczny odstęp, a także aby płacili kartą. Co ciekawe, w innych lokalizacjach kino Cinema 3D będzie działać już od piątku 19 czerwca.

W przypadku kina Helios, to tutaj wciąż nie ma żadnych oficjalnych informacji co do wznowienia seansów. Na głównej stronie wciąż wisi komunikat z końcówki maja. - Tęsknimy za wami tak samo, jak wy tęsknicie za kinem. Jednak ze względu na to, że stawiamy na pierwszym miejscu komfort i bezpieczeństwo wasze oraz pracowników, zdecydowaliśmy, że otworzymy nasze multipleksy w późniejszym terminie. Czekamy na szczegółowe wytyczne sanitarne i obiecujemy, że odpowiednio przygotujemy kina na wasz powrót - czytamy na oficjalnej stronie Helios Polska. Ponadto Helios jest obecnie w trakcie ustalania kalendarza i dostępności repertuaru z dystrybutorami i producentami filmowymi.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
redakcja@gorzowianin.com tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości