MZK włączy klimatyzację w autobusach

18 czerwca 2020, 17:19, red
W piątek 19 czerwca Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie planuje włączyć klimatyzację w autobusach wożących pasażerów po mieście. Ta nie była włączana w pojazdach pomimo wysokich temperatur z powodu pandemii koronawirusa.

W czwartek 18 czerwca Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie otrzymał wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, który zezwala na włączenie klimatyzacji w pojazdach komunikacji miejskiej, ale pod warunkiem spełnienia pewnych wytycznych.

- Jak informuje GIS, przed rozpoczęciem użytkowania pojazdu, w systemach muszą zostać wymienione wszystkie filtry a sam system musi zostać poddany dodatkowo dezynfekcji. Ponadto powinna zostać utrzymana ciągła praca klimatyzacji i system powinien podlegać okresowym kontrolom czystości oraz sprawności. Dlatego też od piątku 19 czerwca włączymy klimatyzację w autobusach, które taki system posiadają – tłumaczy Marcin Pejski, rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie.

MZK podkreśla, że działający system klimatyzacji jest w stanie obniżyć temperaturę w pojeździe o 3-5 stopni Celsjusza - wpływ na to ma otwieranie drzwi pojazdu co przystanek, co sprawia że do pojazdu wpada gorące powietrze.

Autobusy MZK będą nadal codzienne poddawane dezynfekcji oraz w cyklu co 4-5 dni poddawane ozonowaniu. Ponadto rzecznik MZK apeluje do pasażerów, aby zgodnie z wytycznymi zasłaniali usta i nos w pojazdach komunikacji miejskiej. Jak można zauważyć, coraz mniej osób nosi maseczki w autobusach.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości