Niebawem ruszą prace w parku Kopernika

18 czerwca 2020, 10:01, red
fot. archiwum
Miasto w końcu rozstrzygnęło przetarg na zagospodarowanie parku Kopernika. Pracami zajmie się firma z Gdańska z którą w najbliższych dniach zostanie podpisana umowa. W parku pojawi się nowa zieleń, ławki i kosze na śmieci.

W lutym 2020 roku miasto ogłosiło przetarg na zagospodarowanie terenu parku Kopernika. W marcu zostały otwarte oferty. Do przetargu zgłosiło się łącznie pięć firm, które chciały się zająć rewitalizacją parku Kopernika. W trakcie analiz złożonych dokumentów, trzy oferty zostały odrzucone przez miasto. Dopiero we wtorek 16 czerwca został rozstrzygnięty przetarg i magistrat zdecydował, że realizacją inwestycji zajmie się firma Gorem z Gdańska za kwotę 3 mln 229 tys. zł

Prace mają objąć przede wszystkim modernizację dwóch głównych alejek w parku Kopernika. Będzie to ścieżka prowadząca od fontanny w stronę Al. Ruchu Młodzieży Niezależnej oraz ta od ul. Piłsudskiego w kierunku ronda Ofiar Katynia. A także na budowie ścieżek dla pieszych o naturalnej nawierzchni.

Oprócz tego zostanie odnowiona zieleń w parku, pojawią się nowe nasadzenia, w tym zostanie zasiana trawa. Ponadto wykonawca ustawi w parku 80 nowych ławek i 80 koszy na śmieci. Dodatkowo pojawią się skrzynki lęgowe dla ptaków, domki dla owadów, kamienne poidła dla ptaków i budki dla wiewiórek. Ustawione zostaną również tablice informacyjno-pamiątkowe. Prace nie obejmą remontu fontanny.

W najbliższych dniach zostanie podpisana umowa z wykonawcą. Od tego dnia, firma Gorem będzie miała 12 tygodni na realizację zadania.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości