Wiadomości

Kiedy koniec prac na Sikorskiego?

15 czerwca 2020, 11:55, red
fot. gorzowianin.com
Miasto wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji szykują się do uruchomienia linii tramwajowej nr 1 już na początku lipca. To nie oznacza natomiast końca prac przy remontowanej ul. Sikorskiego. Te mogą potrwać nawet do końca wakacji. Jednak władze Gorzowa zapowiadają, że droga będzie oddawana do ruchu fragmentami.

Kiedy zakończy się przebudowa ul. Sikorskiego? Na to pytanie chciałby znać odpowiedź zapewne każdy mieszkaniec Gorzowa. Ostatni termin zakończenia inwestycji, czyli 21 czerwca przestał być wiążący, a firma Trakcja PRKiI S.A. nie wskazała konkretnej daty końca prac. To wkurza wielu mieszkańców Gorzowa, ponieważ wykonawca wielokrotnie przekładał zakończenie prac, trudno nawet policzyć już ile razy. A pierwotnie, ul. Sikorskiego miała być gotowa 23 sierpnia 2019 roku.

Od kwietnia gotowe jest torowisko tramwajowe, które było już testowane. Władze Gorzowa wraz z Miejskim Zakładem Komunikacji chcą uruchomić linię tramwajową nr 1 na początku lipca. Wznowienie kursowania tramwajów na odcinku Wieprzyce-Silwana nie oznacza jednak końca prac na samej Sikorskiego.

Inwestycja ma obecnie 10 miesięcy poślizgu, a ma jeszcze sporo roboty. Obecnie prace skupiają się przy budowie ronda na skrzyżowaniu ul. Sikorskiego, Dworcowej i Orląt Lwowskich oraz w rejonie skrzyżowania z ul. Młyńską. Kiedy możemy zatem spodziewać się finiszu?

- Chcemy, aby ul. Sikorskiego była udostępniana mieszkańcom Gorzowa fragmentami od lipca. Prace wykończeniowe i odbiory potrwają zapewne do końca wakacji – komentuje Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

To oznacza, że przebudowa ul. Sikorskiego może zakończyć się nawet rok po pierwotnym terminie.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości