Wiadomości

Zakorkowana droga nad morze

11 czerwca 2020, 12:19, red
Miało być bez korków – wyszło jak zawsze. Wczoraj GDDKiA ogłosiła, że po otwarciu węzłów drogowych Rzęśnica i Kliniska Wielkie, kierowcy nie będą musieli stać w kilometrowych korkach. Rzeczywistość niestety przerosła drogowców.

Polacy tłumnie ruszyli w kierunku morza. Jeszcze rano informowaliśmy, że korków w kierunku Międzyzdrojów być nie powinno, bo wykonawca przebudowy S3 miał zakończyć wszelkie prace przed długim, czerwcowym weekendem. Otwarcie węzłów drogowych pomiędzy Szczecinem a Goleniowem, miało rozładować tworzące się tam korki.

Sytuacja na S3, szczególnie na odcinku w okolicach Szczecina nie należy jednak do najlepszych. Mimo oddania do użytku części drogi, wciąż kierunek „morze” jest zakorkowany. Kierowcy jadący w kierunku polskich kurortów informują, że korek ciągnie się przez kilka kilometrów. Szans na poprawę tego stanu rzeczy nie widać, bo jeżeli nawet uda nam się ominąć odcinek Szczecin – Goleniów, to na kolejnych odcinkach prowadzone są prace drogowe związane z budową nowych odcinku drogi ekspresowej.

Wciąż w wielu miejscowościach na odcinku od Goleniowa do węzła Parłówko napotkamy na utrudnienia. Co prawa nie powodują on większych korków, ale możliwe są chwilowe zatory. Ma to miejsce na odcinku pomiędzy Miękowem a Babigoszczą oraz w miejscowości Przybiernów.

W środowe popołudnie, GDDKiA informowała o rychłym końcu zatorów na odcinku pomiędzy Szczecinem, a Goleniowem. Problemy komunikacyjne sprawiał głównie węzeł drogowy Rzęśnica, przed którym w kierunku nad morze często tworzyły się korki. Powodem był układ węzła, który powstał w swojej oryginalnej formie przed II wojną światową i zakładał główny potok ruchu w kierunki niezrealizowanej autostrady Berlin-Królewiec (obecnie DW142). Nowy węzeł Rzęśnica ma zapewnić największą przepustowość ruchu dla drogi S3 z bezkolizyjnym podłączeniem DW142 - oznacza to koniec zatorów w tym miejscu. Jak to wygląda w rzeczywistości? Poniżej aktualne informacje:

Aktualizacja z godziny 12:00 (informacje od kierowców na fb profilu Sytuacja na S3)

- Przed węzłem Gryfino korek (spowodowany zatorem na węźle Klucz), na jego końcu doszło do kolizji drogowej wysokość Skrzynic, zalecana trasa alternatywną przez Pyrzyce

- Węzeł Klucz (zjazd z S3 na A6) nadal z utrudnieniami

- Przed węzłem Rzęśnica również korek (zalecana trasa alternatywna)

- Od Miękowa korek (zalecana trasa alternatywna)

Aktualizacja godz. 13:00

Na 107 km drogi ekspresowej S3 w stronę Zielonej Góry pali się samochód dostawczy. Z uwagi na prowadzoną akcję straży, zablokowany jest też pas ruchu w kierunku Gorzowa/Szczecina.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości