Wiadomości

Nie będzie betonowania parku Róż

8 czerwca 2020, 14:58, red
Miejscy eksperci do spraw zieleni, konsultacji społecznych oraz miejski architekt spotkali się z przedstawicielami mieszkańców Gorzowa, którzy są zaniepokojeni planami zagospodarowania parku Róż.

W poniedziałek 8 czerwca odbyło się spotkanie mieszkańców Gorzowa z miejskimi ekspertami do spraw zieleni, konsultacji społecznych oraz miejskim architektem. Powód? Zagospodarowanie parku Róż i przetarg, który jest obecnie w trakcie rozstrzygania.

Część mieszkańców Gorzowa, kiedy dowiedziała się, że park Róż czekają kolejne prace takie jak przebudowa alejek czy placu zabaw, zaczęła się obawiać czy park nie zostanie po prostu zabetonowany, a drzewa wycięta. Dlatego też miasto postanowiło zorganizować specjalne spotkanie podczas którego eksperci odpowiedzieli na wątpliwości dotyczące pozostawienia nienaruszonego stanu zieleni parkowej, źródeł finansowania parku i uatrakcyjnienia infrastruktury parku.

- Mówiono o nowych nasadzeniach roślin, nowych ławkach, odnowionych alejkach, lepszym placu zabaw dla dzieci, czy odtworzeniu, w pełnej okazałości, ogrodu różanego. Mieszkańcy zostali zaznajomieni ze źródłami finansowania inwestycji, procedurą przetargową, czy procesem konsultacji z mieszkańcami, który odbył się w tej sprawie – opowiada Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa.

Podczas spotkania wyraźnie podkreślono, że zieleń w parku pozostanie nienaruszona, będzie ona wzbogacona o nowe gatunki roślin i drzew, tak by w perspektywie kolejnych lat stworzyć pełną, piętrową strukturę zieloną parku. Wyjaśniono też kwestie zamiany nawierzchni alejek.

- Była ona elementem konsultacji społecznych, które trwały podczas procesu projektowania odnowy parku. Mieszkańcy, szczególnie matki małych dzieci, osoby niepełnosprawne i rowerzyści, oczekują, że aleje asfaltowe pozostaną, bo to da im szansę pełnego korzystania z walorów parku. Ale nie zostanie zwiększona powierzchnia alei, pozostaną tylko te, które już istnieją – tłumaczy Ciepiela.
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości