Kierująca oplem potrąciła mężczyznę na wózku

4 czerwca 2020, 13:35, red
fot. gorzowianin.com
Do groźnie wyglądającego potrącenia doszło na rondzie Ofiar Katynia. Kierująca oplem nie ustąpiła pierwszeństwa i uderzyła w wózek inwalidzki, którym przez pasy przejeżdżał mężczyzna. Na szczęście skończyło się tylko na strachu, bo mężczyźnie nic się nie stało.

Do zdarzenia doszło w czwartek 4 czerwca po godz. 13 na oznakowanym przejściu dla pieszych na rondzie Ofiar Katynia. Mężczyzna poruszający się na wózku inwalidzkim chciał przejechać przez pasy od strony ul. Pomorskiej. Wówczas w jego wózek uderzyła kierująca oplem. Na miejsce została wysłana policja i pogotowie.

- Na prawym pasie tuż przed rondem zatrzymał się kierowca volkswagena, aby przepuścić mężczyznę na wózku. Natomiast lewym pasem poruszała się kierująca oplem, która nie ustąpiła pierwszeństwa i uderzyła w wózek inwalidzki. Wskutek czego wózek się przewrócił, a mężczyzna upadł na jezdnię. Na szczęście uderzenie nie było silne i mężczyźnie nic się nie stało – komentuje Mateusz Sławek z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Chociaż mężczyzna nie odniósł obrażeń i całe zdarzenia skończy się tylko na siniakach, to został zabrany profilaktycznie na badania do szpitala. Całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja. Kobieta kierująca oplem zostanie ukarana mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości