Dziki pojawiły się w parku Górczyńskim

30 maja 2020, 16:24, red
fot. czytelniczka Agnieszka
W Gorzowie jest problem z dzikami, które coraz pewniej czują się w mieście i można je spotkać na każdym osiedlu. Tym razem, w piątkowy wieczór dziki pojawiły się w parku Górczyńskim i przestraszyły spacerowiczów.

O tym, że w Gorzowie jest problem z dzikami wiadomo nie od dzisiaj. Wielokrotnie na portalu gorzowianin.com poruszaliśmy temat dzików, które coraz pewniej czują się w mieście i można je spotkać w praktycznie każdej części Gorzowa. Całe stada tych zwierząt można zobaczyć m.in. przy ul. Zawackiej i Łukasińskiego, ul. Słowiańskiej, ul. Warszawskiej, ul. Myśliborskiej, ul. Szczecińskiej czy na os. Europejskim i to nie tylko w nocy, ale również w dzień.

Natomiast w piątkowy wieczór 29 maja po godz. 20 dziki pojawiły się w parku Górczyńskim. - Ludzie, którzy spacerowali po parku uciekali przed dzikami. Pomimo tego, że policja była wzywana na miejsce, to po godzinie od zgłoszenia nie przyjechał żaden patrol – opowiada pani Agnieszka, która podczas spaceru spotkała stado dzików.

Kilka dzików można było zobaczyć na alejkach parkowych oraz koło siłowni zewnętrznej w niecce parku. Niestety takie widoki nie powinny już nikogo dziwić, ponieważ liczba tych zwierząt znacznie wzrosła. Pracownicy wydziału ochrony środowiska Urzędu Miasta Gorzowa szacują, że na terenie naszego miasta może żyć nawet 600 dzików.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x