W miejscu wieżowca Ursusa powstanie stacja paliw? [zdjęcia]

28 maja 2020, 19:15, red
fot. gorzowianin.com
Po wieżowcu Ursusa przy ul. Szczecińskiej nie ma już śladu, jednak na działce pozostał ciężki sprzęt. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo rozpoczną się tam kolejne prace. Według ustaleń portalu gorzowianin.com w miejscu budynku Ursusa miałaby powstać stacja paliw. Natomiast sama giełda toworowa-samochodowa zostałaby przeniesiona.
- Firma, która zarządza prywatną giełdą na nieutwardzonym terenie, złożyła nam w miniony weekend propozycję. Właściciel firmy chciałby wydzierżawić od Ośrodka Sportu i Rekreacji teren przed budynkiem Metalowca na którym prowadzimy niedzielną giełdę - opowiada Włodzimierz Rój, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorzowie. Należy przypomnieć, że gorzowska giełda jest podzielona na dwie części, które mają swoich zarządców. Ta na betonowym placu przed budynkiem Metalowca należy do OSiRu, natomiast na nieutwardzonym terenie do prywatnego inwestora.

Propozycja, którą dostał dyrektor OSiRu była nieprzypadkowa, ponieważ prywatna firma, która zarządza większą częścią giełdy, a do której należy również działka na której stał wieżowiec Ursusa ma plany co do tego terenu. Portal gorzowianin.com dotarł do informacji, że na działce, gdzie został wyburzony budynek Ursusa ma powstać stacja paliw, a tuż obok hale magazynowe. Natomiast sama giełda towarowo-samochodowa nie zostałaby zlikwidowana, ale czekałyby ją przenosiny na plac od strony firmy Faurecia. To miałoby się stać już za dwa miesiące, czyli w lipcu.

Obecnie po wieżowcu Ursusa nie ma już śladu, ale na działce pozostał ciężki sprzęt oraz kontenery, czy też wielka hałda kruszywa, co wskazuje, że niebawem rozpoczną się tutaj kolejne prace. Wszystko widać na zdjęciach z drona.

Informacje o tym, że w miejscu wieżowca Ursusa ma powstać stacja paliw, pojawiały się już podczas pierwszych prac wyburzeniowych na początku stycznia 2020 roku. Teren od firmy spod Stargardu dzierżawi gorzowski przedsiębiorca.

Jeżeli chodzi natomiast o decyzję dyrektora Roja, to po rozmowach z osobami, które prowadzają swoje stoiska na giełdzie należącej do OSiRu, dyrektor postanowił nie oddawać giełdy w ręce prywatnego przedsiębiorcy. To oczywiście nie będzie miało większego wpływu na plany budowy stacji paliw, chociaż na pewno lepiej byłoby zarządzać całym terenem.

Fotoreportaż


1/6 Po wieżowcu Ursusa nie ma już śladu

1/6 Po wieżowcu Ursusa nie ma już śladu

2/6 Po wieżowcu Ursusa nie ma już śladu

2/6 Po wieżowcu Ursusa nie ma już śladu

3/6 Po wieżowcu Ursusa nie ma już śladu

3/6 Po wieżowcu Ursusa nie ma już śladu

4/6 Po wieżowcu Ursusa nie ma już śladu

4/6 Po wieżowcu Ursusa nie ma już śladu

5/6 Po wieżowcu Ursusa nie ma już śladu

5/6 Po wieżowcu Ursusa nie ma już śladu

6/6 Po wieżowcu Ursusa nie ma już śladu

6/6 Po wieżowcu Ursusa nie ma już śladu

Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości