Kiedy otworzą się gorzowskie kina?

28 maja 2020, 16:05, red
fot. archiwum
Jeżeli ktoś tęsknił za seansem filmowym w kinie i liczył na to, że w pierwszy weekend czerwca będzie mógł wybrać się na film, to nic z tego. Zarówno Helios, jak i Cinema 3D nie pojadą żadnej konkretnej daty wznowienia swojej działalności, ale jednocześnie twierdzi, że 6 czerwca to za szybko.

Kino Helios oraz Cinema 3D w Gorzowie są zamknięte od czwartku 12 marca z powodu wprowadzonych obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa. Natomiast w środę 27 maja podczas specjalnej konferencji prasowej premier ogłosił, że kina oraz instytucje kultury mogą zostać otwarte od soboty 6 czerwca. Jednak to czy poszczególne kina, teatry czy filharmonie wznowią działalność w pierwszy weekend czerwca, będzie zależało od ich dyrektorów.

Jeżeli chodzi o gorzowskie kina, to żadne z nich nie spieszy się do tego, aby wznowić swoją działalność od soboty 6 czerwca. Zarówno Helios, jak i Cinema 3D nie podają póki co żadnej konkretnej daty, kiedy kino mogłoby ruszyć z seansami.

Helios Polska tłumaczy, że czas na przygotowanie się do ponownego otwarcia jest bardzo krótki i nie są znane szczegółowe wytyczne co do funkcjonowania kin oraz tego jaki reżim sanitarny ma obowiązywać na korytarzu, a jaki w sali kinowej. Ponadto Helios jest obecnie w trakcie ustalania kalendarza i dostępności repertuaru z dystrybutorami i producentami filmowymi.

- Mając na względzie bezpieczeństwo i komfort naszych pracowników oraz wasz, kina sieci Cinema3D będą otwierane stopniowo w późniejszym terminie. Obecnie przygotowujemy się na wasze ponowne przyjęcie. Nasze prace obejmują m.in. przygotowanie zaplecza sanitarnego, który umożliwi wam przyjemny i bezproblemowy udział w premierach filmowych. O planowanej dacie otwarcia poszczególnych kin sieci Cinema3D, poinformujemy w kolejnych komunikatach. Liczymy na waszą wyrozumiałość, a na seansach spotkamy się już niedługo – czytamy w komunikacie Cinema 3D.

Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x