JUNIORLAB zajęcia z robotyki LEGO oraz programowania w Minecraft

27 maja 2020, 18:25, artykuł promocyjny #OdmrażamyGorzów
Dziecko po wkroczeniu w świat szkolny musi stanąć przed nowymi wyzwaniami oraz obowiązkami, które zmieniają jego osobowość. Szkoła staje się dla dziecka główną formą działalności, jednak nie można zapomnieć o potrzebach jakimi jest zabawa. Poprzez zabawę dzieci mogą odkrywać świat, poznawać zarówno siebie jak i rówieśników, uczyć się, doświadczać, przeżywać i odczuwać. Zabawa jest także podstawową formą aktywizacji młodych ludzi, która wpływa na rozwój potencjału twórczego.

Warsztaty Juniorlab przeznaczone są dla dzieci już od 6 roku życia i wprowadzają do nauk technicznych jak automatyka, mechanika i programowanie poprzez zabawą wykorzystując najnowsze technologie w postaci edukacyjnych zestawów klocków Lego oraz gry Minecraft. Zaawansowane Lego angażują wszystkie zmysły, ponieważ klocki można dotknąć, łączyć, zmieniać konstrukcje, a także można je „ożywić” poprzez ich zaprogramowanie. Zabawa z klockami stymuluje rozwój intelektualny dzieci w każdym wieku, rozwija zdolności do polisensorycznego poznania, kształci zmysły i wzbogaca wiedzę na temat świata. Nasze zestawy Lego WEDO 2.0 oraz Lego Mindstorms EV3 są kombinacją klasycznych klocków oraz Lego technic wyposażonych w programowalne kostki, serwomotory oraz zestawy czujników. Na każdych naszych zajęciach dzieci budują inny projekt np. zwierzęta, gdzie poznajemy zagadnienia przyrodnicze lub budując elektrownie wiatrowe poznając zasady fizyki oraz ekologii, a także wiele innych.

Nie można zapomnieć również o fenomenie jakim stanowi gra Minecraft. W swojej prostocie stanowi ogromne narzędzie, którym można wpływać na wyobraźnię dzieci oraz zachęcać i oswajać z bardziej zaawansowanym wykorzystaniem komputera. W czasie warsztatów uczestnicy poznają podstawowe funkcje programistyczne jak pętle, zmienne czy funkcje warunkowe. Wykorzystają napisane przez siebie programy do automatyzowania wirtualnej rzeczywistości w świecie Maincrafta.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodzicom organizujemy kolejne, letnie Półkolonie zgodnie z wymaganiami GIS. Nasze półkolonie to idealny sposób na spędzenie czasu wolnego w mieście. Grupa wiekowa: 8-13 lat. Ilość osób: max.12. Oprócz samej robotyki i programowania w Minecraft zapewniamy mnóstwo atrakcji: wyjście do kina, salon gier, desery i wiele innych.

Zapisy on-line i szczegóły na stronie: www.jubiorlab.pl.

FotoreportażPodziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x