Brak maseczek na ulicy i zniesione ważne ograniczenia

27 maja 2020, 11:42
fot. gorzowianin.com
Od soboty 30 maja nie będziemy musieli zasłaniać ust i nosa idąc chodnikiem czy będąc na spacerze w parku. W sobotę zostaną również zniesione ograniczenia w handlu, restauracjach czy barach. Natomiast od soboty 6 czerwca będą mogły wznowić działalność kina, teatry, baseny czy parki rozrywki.

W środę 27 maja odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera oraz ministra zdrowia, podczas której zostały przedstawione kolejne etapy znoszenia obostrzeń. Na początek premier opowiedział o zniesieniu obowiązku zasłaniania ust i nosa w przestrzeni otwartej, jeżeli zostanie zachowany dystans społeczny.

- Od soboty 30 maja sporo się zmieni. W przestrzeni ogólnodostępnej noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe. Jeżeli dwie osoby idą blisko obok siebie, to zalecane jest aby miały one na sobie maseczkę. W sklepach, kościołach, autobusach komunikacji społecznej czy kinach te maseczki nadal będą obowiązkowe – mówił premier Mateusz Morawiecki.

W sobotę 30 maja zostaną zdjęte również ograniczenia w handlu. Zostaną zdjęte limity ilości klientów przebywających jednocześnie na terenie sklepu. Również limit osób zostanie zniesiony w kawiarniach i barach, ale ważny będzie zachowany dystans 2 metrów pomiędzy stolikami.

Kolejną ważną zmianą będzie również możliwość organizowania zgromadzeń, w których udział będzie mogło wziąć maksymalnie 150 osób.

Sobota 6 czerwca

W sobotę 6 czerwca swoją działalność będą mogły wznowić kina, teatry, filharmonie, obiekty sportowo-rekreacyjne takie jak baseny, siłownie czy parki rozrywki. Wyjątek będą stanowiły dyskoteki i kluby.

Jeżeli chodzi o działalność kin, teatrów i filharmonii, to widownia będzie mogła zostać zapełniona w 50%, tak aby pomiędzy osobami był zachowany dystans. W tych obiektach będzie również obowiązek noszenia maseczek.

Również od 6 czerwca będą mogły odbywać się wesele z udziałem maksymalnie 150 gości.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x