Kiedy koniec remontu ul. Sikorskiego? [zdjęcia]

24 maja 2020, 17:36
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Cały czas trwają prace przy przebudowie ul. Sikorskiego w centrum Gorzowa. Chociaż remont powinien zakończyć się 9 miesięcy temu, to końca prac wciąż nie widać. Nawet sam wykonawca nie jest w stanie podać konkretnego terminu zakończenia inwestycji.

Pierwotnie remont ul. Sikorskiego miał zostać zakończony 23 sierpnia 2019 roku, natomiast deptak miał być gotowy 1 stycznia 2019 roku i wówczas miały ruszyć tramwaje. Ten termin jednak nie został dotrzymany i był już kilkukrotnie zmieniany. Na ten moment deptak ma 16 miesięcy opóźnienia, natomiast cała inwestycja ma 9-miesięczny poślizg.

Dlatego też wiele osób zadaje sobie pytanie, kiedy w końcu zakończy się przebudowa ul. Sikorskiego. Niestety na to pytanie nikt nie zna odpowiedzi, nawet sam wykonawca. Wszystko przez to, że firma Trakcja PRKiI S.A. w kwietniu złożyła kolejny wniosek o przedłużenie prac i nowy termin oddania inwestycji. Jednocześnie wykonawca chciał, aby termin 21 czerwca 2020 roku przestał być wiążącym. Co ciekawe, we wniosku firma nie wskazała jednak konkretnego terminu, ponieważ większość prac uzależniona jest od sytuacji rynkowej w związku z koronawirusem.

Chociaż w dniach 1-2 lipca ma zostać wznowione kursowanie tramwajów na linii nr 1, to nie wiadomo czy wykonawca do tej pory ukończy wszystkie prace przy inwestycji. Obecnie najwięcej do zrobienia jest na odcinku od ul. Młyńskiej do ul. Dworcowej. Tutaj prace zostały na ten moment zrealizowane w 70%. To oznacza, że przed firmą Trakcja PRKiI S.A. jeszcze sporo roboty i nie wiadomo czy uda się wszystko zrealizować do końca czerwca.

Natomiast na odcinku od ul. Chrobrego do ul. Młyńskiej pozostają jeszcze prace przy uzupełnieniu infrastruktury drogowej oraz prace brukarskie. Praktycznie gotowy jest natomiast odcinek deptakowy na którym trwa montaż donic z drzewami oraz kwiatami, trawami i krzewami. Montowane są również stojaki rowerowe, a w najbliższych dniach pojawią się również ławki.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x