Więcej pieniędzy na pomoc gorzowskim przedsiębiorcom

22 maja 2020, 11:36, red
fot. gorzowianin.com
Władze Gorzowa zdecydowały o zwiększeniu puli pieniędzy dla lokalnych przedsiębiorców o 1,3 mln zł. To oznacza, że z pomocy miasta będą mogli skorzystać wszyscy, którzy włożyli wnioski o pomoc do Powiatowego Urzędu Pracy. A jest to aż 310 firm i 475 osób prowadzących własną działalność gospodarczą.

W środę 29 kwietnia rozpoczął się nabór wniosków w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gorzowie, jeżeli chodzi o pomoc dla przedsiębiorców w utrzymaniu lokalnych miejsc pracy. Maksymalna kwota dofinansowania to 1 tys. zł na jednego pracownika miesięcznie. O wsparcie finansowe mogły ubiegać się również osoby samozatrudnione, czyli prowadzące własną działalność gospodarczą. Wnioski można było składać do 8 maja.

- Do Powiatowego Urzędu Pracy w Gorzowie w ciągu 10 dni wpłynęło aż 785 wniosków o pomoc w ramach „Gorzowskiej Dychy”. Wnioski złożyło 310 firm, które zatrudniają pracowników oraz 475 osób samozatrudnionych. Pula 2 mln zł, którą przeznaczyliśmy na dofinansowanie tych wynagrodzeń skończyła się już po 462 wnioskach. Aby wszyscy przedsiębiorcy, którzy złożyli wnioski w ramach „Gorzowskiej Dychy” mogli skorzystać z tej pomocy, postanowiliśmy zwiększyć pulę środków z 2 mln na 3,3 mln zł. Zależy nam na tym, ponieważ są to nasi lokalni przedsiębiorcy, którzy potrzebują pomocy, dlatego postanowiliśmy przeznaczyć na ten cel dodatkowe 1,3 mln zł – opowiada Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Skąd wzięły się pieniądze? Jak tłumaczy Agnieszka Kaczmarczyk są to oszczędności z niektórych inwestycji oraz oszczędności z imprez kulturalnych, które zostały odwołane. Początkowe te pieniądze były przeznaczone na walkę z koronawirusem, ale z uwagi, że w Gorzowie nie było dużej liczby zachorowań, to te środki postanowiono przesunąć na pomoc przedsiębiorcom.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości