Wiadomości

Pięć pociągów dalekobieżnych z Gorzowa

21 maja 2020, 11:31, mk
Obecnie międzymiastowy transport publiczny zredukowany został do niezbędnego minimum. Nie oznacza to jednak, że wstrzymane zostały prace nad kolejowym rozkładem jazdy na 2021 rok. Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, od grudnia 2020 z Gorzowa odjeżdżać będzie aż 5 dalekobieżnych pociągów.

W sieci pojawiły się pierwsze informacje dotyczące rozkładu jazdy pociągów, który miałby obowiązywać od 13 grudnia 2020 roku. Jeżeli te plany się potwierdzą, Gorzów odzyska bezpośrednie połączenie z Krakowem. Po raz pierwszy będziemy mogli dojechać też pociągiem Intercity do Zielonej Góry.

Patrząc na przyszły rozkład jazdy, ewidentnie widać, że nasz narodowy przewoźnik większość połączeń międzymiastowych z Gorzowa uruchamiać będzie przez Zbąszynek. Jedynie pociągi do Gdyni – z oczywistych względów – trasowane są przez Krzyż. Wszystkie inne połączenia w kierunku Warszawy, czy południa Polski realizowane będą przez Zbąszynek.

W planach Ministerstwa Infrastruktury na 2021 rok znalazły się połączenia:
1. TLK „Bory Tucholskie” relacji Kostrzyn – Gdynia Główna – Kostrzyn;
2. TLK „Kociewie” relacji Gdynia Główna – Gorzów Wielkopolski – Gdynia Główna
3. IC „Gałczyński” relacji Szczecin Główny – Warszawa Wschodnia – Szczecin Główny (wagony bezpośrednie do stacji Gorzów Wielkopolski);
4. TLK „Lubuszanin” relacji Gorzów Wielkopolski – Chełm – Gorzów Wielkopolski;
5. IC „Chełmoński” relacji Kraków Główny – Świnoujście – Kraków Główny (wagony bezpośrednie do stacji Gorzów Wielkopolski).

TLK Lubuszanin do Chełma pojedzie przez Zbąszynek, Poznań, Warszawę i Lublin. Natomiast pociąg IC „Chełmoński” ma pojechać przez Zbąszynek i Zieloną Górę do Krakowa.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości