Wandale wciąż niszczą przystanki

21 maja 2020, 11:41, mk
Żeby zniszczyć przystanek, wystarczy chwila. Żeby doprowadzić go do stanu poprzedniego, potrzeba już kilka godzin. W czwartkowy poranek, wiaty przystankowe na gorzowskim Zakanalu zyskały nowy blask.

Wandale tym razem zaatakowali wiaty na obrzeżach miasta. Przy użyciu farb w sprayu malują na szybach bliżej nieokreślone „symbole”. Graffiti pojawia się na przystankach w całym mieście, a dziś zmywaniem z szyb zajęła się specjalistyczna firma Eco expert. Prace w mieście trwają od 7 rano.

Czyszczenie jednego przystanku trwa około pół godziny. To żmudna praca, bo najpierw trzeba umyć szyby myjką ciśnieniową, a później przy użyciu specjalnych nożyków, farba jest zeskrobywana. Potem cały przystanek jest dokładnie myty, aby nie pozostawały na nim żadne smugi.

W czwartkowy poranek czyszczone były przystanki przy Strażackiej, Kobylogórskiej i Koniawskiej. Jeszcze w tym tygodniu firma Eco ekspert zajmie się przystankami w innych częściach naszego miasta. Jak informują nas przedstawiciele tej firmy, większość tych przystanków (poza ścisłym centrum), czyszczone były dwa tygodnie temu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości