Wiadomości

Wandale wciąż niszczą przystanki

21 maja 2020, 11:41, mk
Żeby zniszczyć przystanek, wystarczy chwila. Żeby doprowadzić go do stanu poprzedniego, potrzeba już kilka godzin. W czwartkowy poranek, wiaty przystankowe na gorzowskim Zakanalu zyskały nowy blask.

Wandale tym razem zaatakowali wiaty na obrzeżach miasta. Przy użyciu farb w sprayu malują na szybach bliżej nieokreślone „symbole”. Graffiti pojawia się na przystankach w całym mieście, a dziś zmywaniem z szyb zajęła się specjalistyczna firma Eco expert. Prace w mieście trwają od 7 rano.

Czyszczenie jednego przystanku trwa około pół godziny. To żmudna praca, bo najpierw trzeba umyć szyby myjką ciśnieniową, a później przy użyciu specjalnych nożyków, farba jest zeskrobywana. Potem cały przystanek jest dokładnie myty, aby nie pozostawały na nim żadne smugi.

W czwartkowy poranek czyszczone były przystanki przy Strażackiej, Kobylogórskiej i Koniawskiej. Jeszcze w tym tygodniu firma Eco ekspert zajmie się przystankami w innych częściach naszego miasta. Jak informują nas przedstawiciele tej firmy, większość tych przystanków (poza ścisłym centrum), czyszczone były dwa tygodnie temu.

Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości