W weekend rusza system elektrycznych hulajnóg w Gorzowie

20 maja 2020, 21:29, red
fot. Hulajnogi Gorzów
Już w najbliższą sobotę w Gorzowie zostanie oficjalnie uruchomiony system wypożyczania elektrycznych hulajnóg. Na początek do dyspozycji mieszkańców będzie 60 jednośladów.

Pod koniec marca w Gorzowie miały pojawić się elektryczne hulajnogi z największej polskiej sieci Blinkee.city. Jednak przedstawicielom firmy plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa i uruchomienie systemu elektrycznych hulajnóg zostało przełożone w czasie.

Mamy jednak dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy chcieliby wypożyczyć elektryczną hulajnogę w naszym mieście. Będzie można to zrobić od soboty 23 maja.

- Musieliśmy zrezygnować z oficjalnego otwarcia, które było zaplanowane w centrum Gorzowa, ponieważ wiązałoby się to z utworzeniem zgromadzenia. Dlatego też hulajnogi zostaną po prostu udostępnione do wypożyczenia od soboty – opowiada Sylwia Gałęzka z blinkee.city.

A początek w Gorzowie pojawi się 60 elektrycznych hulajnóg, które zostaną ustawione w różnych częściach miasta. Na początku będzie można je znaleźć na deptaku przy ul. Sikorskiego, na skwerze przy dawnym Empiku, w parku Górczyńskim czy przy galeriach handlowych.

Jak korzystać z elektrycznych hulajnóg?

Aby skorzystać z hulajnogi trzeba będzie pobrać i zainstalować na naszym telefonie specjalną aplikację. Następnie zeskanować kod QR widoczny na hulajnodze, która zostanie od razu odblokowana i automatycznie się uruchomi. Pojazd będzie już gotowy do jazdy. Hulajnogi, które pojawią się w Gorzowie są jednoosobowe, mają ograniczenie do 25 km/h, światła LED z przodu i z tyłu, a także dwa, niezależne od siebie hamulce - elektryczny oraz intuicyjny.

Użytkownik będzie musiał zapłacić 2,5 zł opłaty startowej za uruchomienie hulajnogi. Następnie za każdą kolejną minutę będzie płacił 0,49 zł. Z kolei postój hulajnogi kosztuje 9 gr za minutę.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->