Kolejne piece kaflowe do likwidacji

20 maja 2020, 15:59
Gorzów otrzymał ponad 1 mln zł na likwidację blisko 200 pieców kaflowych w mieszkaniach komunalnych na terenie miasta. Stare kopciuchy zastąpią nowe kotły gazowe.

Władze Gorzowa wraz z Zakładem Gospodarki Mieszkaniowej starli się o zewnętrzne dofinansowanie na wymianę pieców węglowych na gazowe w mieszkaniach komunalnych. W końcu miasto udało się pozyskać pieniądze ze środków unijnych w ramach programu gospodarki niskoemisyjnej i w środę 20 maja prezydent Jacek Wójciki podpisał umowę o dofinansowanie w ramach projektu „Wymiana źródeł ciepła na obszarze miasta Gorzowa Wielkopolskiego”.

- Likwidacji ulegną 194 piece kaflowe i 2 kotły węglowe. W zamian zamontowane zostaną nowoczesne, niskoemisyjne dwufunkcyjne kotły gazowe – mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Na wymianę źródeł ciepła w 100 gospodarstwach domowych w Gorzowie przeznaczono 1 mln 11 tys. 992 zł. Piece węglowe zostaną wymienione w ciągu trzech najbliższych lat w mieszkaniach komunalnych. Zakład Gospodarki Mieszkaniowej przewiduje, że na początek modernizacja ogrzewania nastąpi w 30 mieszkaniach, w 2021 piece kaflowe zostaną zlikwidowane w 50 lokalach, a w 2022 w 20 mieszkaniach.

Miasto wraz z ZGM wytypowało już lokale komunalne, które przystąpią do programu – są to zarówno mieszkania w śródmieściu Gorzowa, jak i na Zawarciu. Co istotne, wszelkie koszty związane z wymianą źródeł ciepła pokryje miasto. Lokatorzy za demontaż i rozbiórkę pieców kaflowych, a następnie zamontowanie ekologicznego pieca gazowego nie zapłacą ani złotówki.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x