Rondo na Sikorskiego już z asfaltem [zdjęcia]

18 maja 2020, 10:00, red
fot. gorzowianin.com
Trwają prace przy przebudowie ul. Sikorskiego, w tym przy budowie nowego ronda w centrum miasta. Wykonawca wylał już asfalt na rondzie przy Rolniku, natomiast w środę 20 maja zajmie się budową wjazdu i zjazdu na rondo od strony Al. Konstytucji 3 Maja. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Wciąż nie wiadomo kiedy zakończy się przebudowa ul. Sikorskiego. Firma Trakcja PRKiI S.A. w kwietniu złożyła kolejny wniosek o przedłużenie prac i nowy termin oddania inwestycji. Jednocześnie wykonawca chciał, aby termin 21 czerwca 2020 roku przestał być wiążącym. Co ciekawe, we wniosku firma nie wskazała jednak konkretnego terminu, ponieważ większość prac uzależniona jest od sytuacji rynkowej w związku z koronawirusem.

Sprawdziliśmy, jak obecnie wyglądają roboty przy ul. Sikorskiego, a w szczególności przy budowie nowego ronda koło Rolnika. Na odcinku deptakowym wykonawca zajmuje się pracami wykończeniowymi. Ustawione zostały betonowe donice, w których znajdzie się zieleń. Trawa i kwiaty pojawi się również na specjalnych klombach. Firma Trakcja PRKiI S.A. ma jeszcze sporo do zrobienia w rejonie skrzyżowania ul. Młyńskiej i Strzeleckiej.

Jednak najwięcej robotników skupia się przy budowie ronda koło Rolnika, które jest już praktycznie gotowe. Został już wylany asfalt na całym rondzie oraz wjazdach i zjazdach, oprócz tego od strony Al. Konstytucji 3 Maja. Zamontowane zostały również nowe lampy ledowe.

Prace przy wlocie ronda od strony Al. Konstytucji 3 Maja rozpoczną się w środę 20 maja. Kierowcy muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Sikorskiego, Orląt Lwowskich, Dworcowej i al. Konstytucji 3 Maja. Nastąpi zamknięcie al. Konstytucji 3 maja w rejonie skrzyżowania z ul. Orląt Lwowskich. Od skrzyżowania z ul. Estkowskiego Al. Konstytucji będzie drogą bez przejazdu.

W dalszym ciągu będzie możliwy przejazd z ul. Orląt Lwowskich do ul. Dworcowej i Sikorskiego. Ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Dworcowej do Kosynierów Gdyńskich będzie drogą jednokierunkową. Ul. Dworcowa pozostaje w dalszym ciągu dwukierunkowa. Przy ul. Kosynierów Gdyńskich na wysokości biblioteki wyznaczony zostanie pas przeznaczony do postoju autobusów wraz z przystankiem autobusowym.

FotoreportażPodziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x