Po torowisku na Chrobrego nie ma już prawie śladu [zdjęcia]

17 maja 2020, 20:06
fot. gorzowianin.com
Wykonawca przebudowy ul. Chrobrego i Mieszka I w Gorzowie idzie pełną parą, jeżeli chodzi o pierwsze prace. Przez tydzień zostały zerwane płyty betonowe z torowiska i deptaka przy Chrobrego oraz zdemontowane szyny tramwajowe. Po weekendzie demontaż torowiska rozpocznie się przy ul. Mieszka I.

W poniedziałek 11 maja ruszyły pierwsze prace przy przebudowie ul. Chrobrego i Mieszka I. Przez ostatnie dni firma ZUE i FDO zajmowały się zrywaniem płyt betonowym z torowiska i deptaka przy ul. Chrobrego na odcinku od ul. 30 Stycznia do ul. Borowskiego. Natomiast przy ul. Mieszka I od skrzyżowania z ul. Borowskiego do ul. Jagiellończyka asfalt został sfrezowany.

Sprawdziliśmy jak po tygodniu robót wygląda remontowany odcinek. Okazało się, że wykonawca zdemontował już szyny na torowisku tramwajowym przy Chrobrego. Po torowisku na remontowanym odcinku nie ma już prawie śladu. W rejonie skrzyżowania z ul. Borowskiego stoi duży kontener w którym są składowane zdemontowane szyny tramwajowe. Po weekendzie firma ZUE i FDO przystąpi do dalszego demontażu torowiska tramwajowego przy ul. Mieszka I.

Kiedy torowisko zostanie zdemontowane na całym odcinku pierwszego etapu, wykonawca będzie mógł przystąpić do prac ziemnych, wśród których będzie m.in. wykonanie odwodnienia torowiska i jezdni.

Przebudowa ul. Chrobrego i Mieszka I

W ramach inwestycji zostanie wyremontowany miejski deptak na odcinku od ul. Borowskiego do ul. Wybickiego, czyli w rejonie Kwadratu. Zostaną tam posadzone nowe drzewa. Z kolei na odcinku od ul. Borowskiego do ul. Roosevelta torowisko będzie przebiegać środkiem jezdni, a przy skrzyżowaniach powstaną dodatkowe pasy do skrętu. Przystanki na całej długości przebudowywanej drogi będą miały formę antyzatok, czyli czyli miejsc, w których jezdnia zostanie zwężona, a poszerzony zostanie chodnik, tak aby piesi nie wychodzili wprost pod jadące samochody.

Oprócz tego przebudowy doczekają się chodniki, pojawi się ścieżka rowerowa, nowe ławki, wiaty przystankowe, stojaki na rowery. Bardzo ważną zmianą będzie umieszczenie tablic Systemu Informacji Pasażerskiej oraz monitoringu – jedna z kamer pojawi się na skrzyżowaniu z ul. 30 Stycznia.

FotoreportażPodziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x