Trzy firmy chcą zająć się parkiem Róż. Czy będą na to pieniądze?

15 maja 2020, 13:35, red
fot. Bartłomiej Nowosielski, Urząd Miasta Gorzowa
Władze Gorzowa szukały firmy, która zajmie się zagospodarowaniem parku Róż. Chociaż do przetargu zgłosiły się trzy firmy, to wszystkie oferty przewyższają budżet. Najtańsza oferta jest wyższa o 1 mln 20 tys. zł, a najdroższa o 4 mln 211 tys. zł.

Miasto otworzyło właśnie oferty, które wpłynęły do przetargu na zagospodarowanie terenu parku Wiosny Ludów w ramach zadania inwestycyjnego "Rewitalizacja zdegradowanych obszarów miasta Gorzowa poprzez uporządkowanie i zagospodarowanie wybranych terenów przestrzeni publicznej" oraz zadania "Rewaloryzacja parków Wiosny Ludów i Kopernika w Gorzowie". W ramach inwestycji, metamorfozę ma przejść park Wiosny Ludów, czyli popularny par Róż.

W budżecie na ten cel było zapisane 4 mln 300 tys. zł, natomiast do przetargu zgłosiły się trzy firmy, których oferty są znacznie wyższe. Najtańsza oferta jest wyższa o 1 mln 20 tys. zł, a najdroższa o 4 mln 211 tys. zł.

Firma Exalo Drilling z Piły zaproponowała kwotę 5 mln 320 tys. zł, Agencja Usługowa Stanisław Cap z Międzyrzecza na kwotę 8 mln 508 tys. zł, a firma Infrakom z Kościana zaoferowała8 mln 511 tys. zł za realizację inwestycji.

W obecnej sytuacji, kiedy władze Gorzowa liczą każdą złotówkę w budżecie miasta nie wiadomo czy uda się znaleźć brakujący 1 mln 20 tys. zł, aby rozstrzygnąć pozytywnie przetarg. Całkiem możliwe, że inwestycja zostanie odłożona w czasie, a postępowanie unieważnione.

Odnowiony park Róż

Potencjalny wykonawca miał się zająć w parku Róż m.in. przebudową schodów terenowych, budową podestów tarasowych oraz remontem i przebudową ciągów pieszych. A także budową wjazdu do parku od strony ul. Kosynierów Gdyńskich, budową ciągów pieszych o nawierzchni naturalnej - dojście do placu zabaw, zakupem i montażem nowych ławek i koszy na śmieci, a także montażem stalowych pergoli.

Ciekawostką jest to, że na terenie parku pojawią się dwie bujane ławki oraz 16 drewnianych białych ławek w stylu angielskim. Ponadto wykonawca będzie musiał zająć się rozebraniem obecnej fontanny i wybudowaniem nowej, a do tego odmulić staw i wybudować nad brzegiem taras. Ponadto pojawią się tablice informacyjno-edukacyjne w zakresie historii parku i karmienia kaczek. To tylko część z zakresu prac, które zostaną przeprowadzone w parku Róż.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x