11 piratów drogowych bez prawa jazdy

13 maja 2020, 13:17, red
11 kierowców straciło prawo jazdy tylko w jeden dzień. W miniony wtorek, policjanci z gorzowskiej drogówki wzięli na celownik kierowców, przekraczających prędkość. Nieoznakowany radiowóz krążył po drogach naszego powiatu.

We wtorek, 12 maja policjanci gorzowskiej drogówki, przy wykorzystaniu nieoznakowanego radiowozu z wideorejestratorem sprawdzali prędkość z jaką poruszają się zmotoryzowani. Działania prowadzone były na drogach powiatu gorzowskiego. Funkcjonariusze zatrzymali aż 11 kierowców, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Rekordzista kierował swoim audi z prędkością 131 km/h, co oznacza, że przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 81 km/h. Kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi. Zatrzymano im również uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy.

- Dobre warunki pogodowe, sucha nawierzchnia jezdni, a także mniejszy w ostatnim czasie ruch na drodze powoduje, że kierowcy mocniej niż zazwyczaj wciskają pedał gazu. - Wyższa prędkość niestety automatycznie przekłada się na dłuższą drogę hamowania, co w konsekwencji skutkuje krótszym czasem na reakcję za kierownicą. Tzw. „gaz do dechy” może mieć tragiczne skutki – przypominają policjanci.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości