Na Sikorskiego pojawi się zieleń w donicach

12 maja 2020, 13:14, red
fot. Anna Kluwak
Na deptak przy ul. Sikorskiego zostały przywiezione duże, betonowe donice. Jak się okazuje, zostanie w nich posadzona zieleń. Będą to nie tylko kwiaty czy krzewy, ale również drzewa. Deptak ma być gotowy na początku lipca.

Deptak przy ul. Sikorskiego ma być gotowy najpóźniej na 2 lipca, czyli urodziny miasta. Wówczas kursowanie mają rozpocząć tramwaje linii nr 1 - tak zapowiadał pod koniec kwietnia prezydent Jacek Wójcicki.

Obecnie na deptaku trwają ostatnie prace brukarskie. W niektórych miejscach zostały wyciągnięte płyty chodnikowe, gdzie pojawią się klomby z kwiatami i ozdobnymi trawami. Natomiast w poniedziałek 11 maja zostały dostarczone duże, betonowe donice w których również pojawi się zieleń.

Donice zostaną ustawione w różnych częściach deptaku. We wtorek częśc donic została już rozstawiona na wysokości katedy. Zostaną w nich posadzone w nich m.in. klony, grusze, berberysy, a także róże czy hortensje. Nie zabraknie również ozdobnych traw. Donic w których znajdą się drzewa ma być aż 30 na całym deptaku.

- Zieleni na Sikorskiego będzie znacznie więcej niż przed remontem, więc deptak na pewno nie będzie betonową pustynią. Tym bardziej, że podczas prac nie zostało wycięte ani jedno drzewo. Musimy również pamięta o tym, jaki charakter ma mieć deptak wraz ze Starym Rynkiem i to, że w to miejsce zostaną przeniesione najważniejsze miejskie wydarzenia - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Gorzowa

Wykonawca zajmie się sadzeniem zieleni, jak tylko zakończy wszystkie prace brukarskie i wykończeniowe. To będzie miało miejsce najprawdopodobniej w czerwcu.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x