Wiadomości

Więcej autobusów pojedzie w kierunku KSSSE

29 kwietnia 2020, 13:34
1/3 autobusów jeżdżących codziennie po naszym mieście, przewozi pracowników do firm zlokalizowanych w strefie ekonomicznej. Mimo tego, że w godzinach szczytu w kierunku strefy jedzie nawet 20 autobusów, zdarzają się przypadki, że któryś z wozów jedzie przepełniony.

Przypomnijmy, zgodnie z rozporządzeniem prezesa Rady Ministrów w pojazdach komunikacji publicznej może znajdować się ograniczona liczba osób. I tak: 12-metrowe pojazdy mogą zabrać do 15 osób, a 15-metrowe – do 20 pasażerów. Ponadto, w autobusie nie może być w ogóle pasażerów stojących. Jak to się ma do realiów? Jak widać na przesłanym przez naszego czytelnika zdjęciu, pasażerowie nic sobie nie robią z tych obostrzeń.

- Jak widać nadal brakuje rozumu i zasad bezpieczeństwa. Ludzie siedzą bez masek, a połowa z nich sami ludzie z bliskiego wschodu. Jak mam czuć się bezpiecznie, skoro nikt nie przestrzega podstawowych zasad? - pyta jeden z naszych czytelników, który codziennie dojeżdża do pracy autobusem linii 135.

Gorzowski MZK robi co może, aby bezpiecznie przewieźć jak największą liczbę pasażerów. Jednak jak przekonuje Marcin Pejski, rzecznik prasowy spółki, możliwości techniczne przedsiębiorstwa zostały już wyczerpane.

- Od wczoraj (28.04 – przyp. red) uruchomiliśmy dwa dodatkowe autobusy, które wozić będą pasażerów podczas wieczornego szczytu komunikacyjnego do i ze „strefy”. Od 29 kwietnia dołożymy jeszcze jeden kurs – wyjaśnia rzecznik MZK.

Przed godziną 22 w kierunku „strefy” pojedzie więc codziennie 14 autobusów, a po 22 do miasta jedzie 16 pojazdów. Jeszcze więcej autobusów jest w czasie porannego i popołudniowego szczytu przewozowego. W tych godzinach pracowników przewozi po 20 autobusów.

Przewożnik do wykonywania kursów bisowych kieruje również pracowników administracji posiadających stosowne uprawnienia. Aby jak najbardziej wykorzystać możliwości przewozowe, za kierownicę autobusów siadają też  instruktorzy nauki jazdy.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Coś Cię denerwuje? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400
Wyślij nam wiadomość poprzez Messengera lub WhatsAppa

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości