Otwarte sklepy w galeriach i opieka dla małych dzieci

29 kwietnia 2020, 10:31, red
fot. archiwum
Podczas środowej konferencji prasowej, premier ogłosił że po majówce zostanie wprowadzony drugi etap znoszenia obostrzeń. To oznacza, że zostaną otwarte sklepy w galeriach handlowych czy zostaną też otwarte hotele i inne miejsca noclegowe.

W środę 29 kwietnia rano odbyła się konferencja prasowa premiera i ministra zdrowia podczas której został ogłoszony kolejny etap znoszenia restrykcji. Pierwsze obostrzenia zostały zdjęte w poniedziałek 20 kwietnia, natomiast kolejne zostaną zniesione od poniedziałku 4 maja.

Etap II – poniedziałek 4 maja

- otwarcie sklepów w galeriach handlowych z zachowaniem reżimu sanitarnego. Na każde 15 m.kw. sklepu będzie mogła wejść jedna osoba, z wyłączeniem korytarzy w galerii. Nieczynne będą dalej strefy gastronomiczne.

- otwarcie hoteli i innych miejsc noclegowych. Ograniczone pozostaje działalność restauracji hotelowych i przestrzeni rekreacyjnej takiej jak siłownie, baseny czy sale konferencyjne.

- otwarcie niektórych instytucji kultury takich jak biblioteki, muzea i galerie sztuki

- uruchomienie rehabilitacji

- organizacja w małych grupach opieki nad dziećmi w żłobkach i przedszkolach dla rodziców pracujących. Działalność tych placówek ma zostać wznowiona od środy 6 maja. Ostatecznie o otwarciu poszczególnych placówek będą decydować władze samorządowe. Dla rodziców, którzy nadal nie będą mieli opieki nad dziećmi, rząd wydłuży zasiłek opiekuńczy.

Etap III - brak daty

- otwarcie restauracji i lokalów z ograniczeniami

- otwarcie salonów fryzjerskich i salonów kosmetycznych

- organizacja opieki nad dziećmi w żłobkach i przedszkolach i w klasach 1-3 szkół podstawowych - ustalona maksymalna liczba dzieci w sali

Etap IV - brak daty

- otwarcie salonów masażu i solariów

- umożliwienie działalności siłowni i klubów fitness

- teatry i kina w nowym reżimie sanitarnym

- zgromadzenia do 50 osób


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości