Gorzów: Kradzione auta trafiały do „dziupli” [zdjęcia]

29 kwietnia 2020, 09:19, red
fot. Lubuska policja
Policjanci z Gorzowa na początku kwietnia zostali powiadomieni o kradzieżach trzech samochodów osobowych z terenu prywatnych posesji. Skradzione samochody trafiały do „dziupli”, która miała być warsztatem, gdzie następnie były rozkręcane. Policjanci zatrzymali trzy osoby, które usłyszały zarzuty paserstwa oraz kradzieży z włamaniem.

W pierwszej połowie kwietnia w Gorzowie doszło do kradzieży trzech samochodów osobowych z terenu prywatnych posesji. Wartość skradzionych pojazdów oszacowano na kwotę blisko 350 tys. zł. Właściciele samochodów zgłosili sprawę na policję.

- Do wyjaśnienia tych przestępstw zaangażowali się funkcjonariusze pionu kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie, którzy przeprowadzali oględziny miejsca zdarzenia, przesłuchiwali świadków oraz zabezpieczali nagrania z monitoringu. Lubuscy policjanci podjęli współpracę z funkcjonariuszami z wielkopolski – mówi Maciej Kimet z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Policjantom udało się zatrzymać 45-letniego mieszkańca województwa wielkopolskiego, który okazał się właścicielem „dziupli” funkcjonującej oficjalnie jako warsztat samochodowy. Mężczyzna kupował kradzione auta, które następnie rozkręcał i sprzedawał na części. Znalezione na miejscu elementy samochodowe były już przygotowane do sprzedaży. 45-latek usłyszał zarzuty paserstwa.

- Kolejnego dnia policjanci zatrzymali 28-letnią kobietę, której przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem. Uzyskany materiał dowodowy pozwolił na zatrzymanie jeszcze tego samego dnia trzeciej osoby odpowiedzialnej za kradzieże. W toku prowadzonych czynności u 32-letniego mieszkańca województwa zachodniopomorskiego zabezpieczono telefony komórkowe i narzędzia służące do popełnienia przestępstw samochodowych. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem do pojazdów. Sąd Rejonowy w Gorzowie aresztował tymczasowo 32-letniego mężczyznę – opowiada Kimet.

45-latkowi za paserstwo grozi do 5 lat więzienia. Natomiast 28-letniej kobiecie i 32-letniemu mężczyźnie za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat więzienia.

Fotoreportaż


1/5 Policjanci zlikwidowali samochodową "dziuplę"

1/5 Policjanci zlikwidowali samochodową

2/5 Policjanci zlikwidowali samochodową "dziuplę"

2/5 Policjanci zlikwidowali samochodową

3/5 Policjanci zlikwidowali samochodową "dziuplę"

3/5 Policjanci zlikwidowali samochodową

4/5 Policjanci zlikwidowali samochodową "dziuplę"

4/5 Policjanci zlikwidowali samochodową

5/5 Policjanci zlikwidowali samochodową "dziuplę"

5/5 Policjanci zlikwidowali samochodową

Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości