Wiadomości

Egzamin ósmoklasisty i matury w czerwcu

24 kwietnia 2020, 12:33, red
fot. archiwum
W piątek podczas konferencji prasowej minister edukacji przekazał, że egzamin maturalny rozpocznie się 8 czerwca, natomiast egzamin ósmoklasisty 16 czerwca. Wszystko ma się odbyć z zachowaniem odpowiednich standardów bezpieczeństwa.

Podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej w piątek 24 kwietnia minister edukacji przekazał, że do 24 maja pozostaną zamknięte żłobki, przedszkola i szkoły. Poinformował również o nowych terminach na które zostały wyznaczone egzaminy ósmoklasisty i maturalne – egzamin ósmoklasisty miał się rozpocząć 21 kwietnia, natomiast matury miały ruszyć 4 maja.

Według nowych wytycznych, matury rozpoczną się w poniedziałek 8 czerwca i potrwają do poniedziałku 29 czerwca.  Będą to egzaminy tylko pisemne. Natomiast egzamin ósmoklasisty ma odbyć się w dniach 16-18 czerwca.

- Mamy nadzieję, że sytuacji pozwoli, aby te egzaminy udało się przeprowadzić, oczywiście z zachowaniem wszystkich standardów bezpieczeństwa. Będziemy cały czas w kontakcie z ministerstwem zdrowia. Uczniowie będą siedzieć w ławkach z zachowaniem odpowiednich odległościach od siebie – mówi Dariusz Piontkowski, minister edukacji.
Subskrybuj "Gorzowianin.com" na Google News
Jesteś świadkiem ważnego wydarzenia? Może widziałeś wypadek? Nagrałeś film lub zrobiłeś zdjęcie? Coś Cię denerwuje? Daj nam znać!
tel. +48 450 066 400

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości