Kiedy tramwaje wrócą na stałe?

16 kwietnia 2020, 11:29, red
fot. Jan Wojtanowski, Urząd Miasta Gorzowa
Po 30 miesiącach przerwy, w centrum Gorzowa ponownie pojawił się tramwaj, który prowadzi próby obciążeniowe na nowym torowisku przy ul. Sikorskiego. Na tory wyjechał najpierw helmut, natomiast w piątek testy odbiorowe torowiska wykona już nowy tramwaj Twist.

Kursowanie tramwajów w Gorzowie zostało zawieszone 1 października 2017 roku. Teraz, po 30 miesiącach przerwy na ulice Gorzowa wyjechał odświeżony helmut, które prowadzi próby obciążeniowe nowego torowiska tramwajowego przy ul. Sikorskiego. Helmut wyjechał na trasę w czwartek 16 kwietnia po godz. 8 i przejechał cały odcinek linii nr 1 od pętli Wieprzyce do pętli Silwana - tam tramwaj mógł zawrócić. Jednak najważniejsze w tym przejeździe są próby obciążeniowe nowego torowiska.

Natomiast w piątek 17 kwietnia na testy odbiorowe torowiska wyjedzie nowy tramwaj Twist od Pesy. Przejazd Twistem rozpocznie się o godz. 10 z zajezdni tramwajowej na Wieprzycach i weźmie w nim udział prezydent Jacek Wójcicki oraz przedstawiciel wykonawcy torowiska. Tramwaj będzie kursował na odcinku od Sikorskiego do Dowgielewiczowej – Twist jest tramwajem dwukierunkowym i nie potrzebuje pętli do zawracania.

Jeżeli próby obciążeniowe i odbiory torowiska przebiegną pomyślnie, a wykonawca uzyska pozwolenie na użytkowanie, wówczas tramwaje będą mogły wrócić do stałego kursowania prawdopodobnie w czerwcu. Wówczas tramwaje Twist będą obsługiwały wyłącznie linię nr 1 na odcinku od pętli Wieprzyce do ul. Dowgielewiczowej.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->