Wiadomości

Gorzów: Ile mandatów wystawiono w święta?

14 kwietnia 2020, 13:33, red
fot. Lubuska policja
Święta Wielkanocne z uwagi na walkę z pandemią koronawirusa miały w tym roku zupełnie inny charakter, co było widać na ulicach czy chodnikach, gdzie ruch był niewielki. Większość mieszkańców pozostała w domach, ale zdarzyły się również osoby, które nie przestrzegały kwarantanny czy łamały zakaz zgromadzeń.

W związku z pandemią koronawirusa zalecenia i rekomendacje służb na święta Wielkanocne były jednoznaczne – należało pozostać w domu i święta spędzić w wąskim gronie, powstrzymując się od dalszych podróży i dużych rodzinnych spotkań. Wszystko po to, aby maksymalnie ograniczyć przenoszenie się koronawirusa w społeczeństwie.

Policja właśnie podsumowała minione święta i podkreśla, że mieszkańcy Gorzowa i powiatu gorzowskiego poważnie potraktowali zalecenia i większość osób pozostała w domach. Na ulicach i chodnikach mimo słonecznej pogody ruch był niewielki. Niestety zdarzały się również osoby, które za nic miały te zalecenia.

Przez całe święta Wielkanocne na terenie Gorzowa i powiatu gorzowskiego doszło do 7 przypadków złamania kwarantanny – osoby te będą musiały liczyć się ze srogą karą, która może wynieść nawet 30 tys. zł. Gorzowscy policjanci przez świąteczny weekend byli wzywani do około 70 interwencji związanych z łamaniem zakazu przemieszczania się czy zakazu zgromadzeń. Policjanci wystawili około 50 mandatów, w pozostałych przypadkach osoby zostały pouczone.


Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości