Wiadomości

Gorzowska kultura też jest online!

10 kwietnia 2020, 15:43
W efekcie walki z epidemią, aby minimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa odwołano wszystkie wydarzenia kulturalne oraz rozrywkowe. Mimo trudnej sytuacji gorzowskie instytucje kultury starają się wypełniać swoją rolę angażując publiczność poprzez media społecznościowe i inne kanały online. Muzycy koncertują w domach, w sieci można obejrzeć wirtualne galerie, uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych i poczytać ebooki.

Mimo konieczności zamknięcia drzwi dla publiczności, gorzowskie  instytucje kultury z powodzeniem przenoszą swoje działania do wirtualnej rzeczywistości, aby móc angażować gorzowską publiczność do wspólnych inicjatyw.

W minioną niedzielę Teatr im. Juliusza Osterwy zaprosił widzów na spektakl "Zapach żużla" poprzez swój youtubowy kanał. Online transmitowane są także inne spektakle. Filharmonia także dzieli się muzyką poprzez media społecznościowe, co tydzień proponuje musicalowe niedziele online, a sami muzycy koncertują z domów.  Biblioteka Herberta zachęca czytelników do korzystania z bezpłatnych ebooków oraz audiobooków. Także Miejski Ośrodek Sztuki swoje działania przeniósł do sieci zapraszając widzów na ciekawe filmy, wystawy i warsztaty online. Muzeum Lubuskie poprzez media społecznościowe dzieli się muzealnymi ciekawostkami i zachęca do udziału w konkursach. Również Miejskie Centrum Kultury z powodzeniem swoje działania aktywnie prowadzi w Internecie. W tym tygodniu ruszyła także za pośrednictwem kanału YouTube wyjątkowa edycja Małej Akademii Jazzu.

Gorzowskie instytucje dostosowują sukcesywnie swoją działalność do kryzysowej sytuacji i codziennie zachęcają publiczność do wspólnych działań, udostępniając w sieci materiały kulturalne, potwierdzając w ten sposób, że są blisko mieszkańców i pamiętają o swojej misji. Dziś w wielu wydarzeniach kulturalnych można uczestniczyć online.

Wszystkie kulturalne propozycje chcemy przybliżać mieszkańcom, dlatego na stronie gorzow.pl w zakładce "Kultura" będziemy prezentować najnowsze informacje o aktualnej ofercie miejskich instytucji kultury, o ciekawych inicjatywach, które pozwolą przetrwać ten trudny czas.


Podziel się

Komentarze

Imprezy


Pozostałe wiadomości