Nie narzekaj, inni mają gorzej [film]

10 kwietnia 2020, 15:35, red
fot. Lubuska policja
Kiedy wiele osób zastanawia się czy zostać w domu czy może wyjść na spacer lub pojechać posprzątać samochód, lubuska policja przypomina, że wiele służb toczy walkę z koronawirusem i poświęca się dla społeczeństwa. Dlatego też policja i służby sanitarne potrzebują wsparcia od społeczeństwa, które polega na tym, aby po prostu zostać w domu i nie narzekać, bo inni mają gorzej.

Wiele służb podkreśla, że to jak będzie rozwijała się pandemia koroanwirusa zależy również od nas samych. Jeżeli będziemy stosować się to obostrzeń i ograniczać nasze kontakty z innymi ludźmi oraz zostawać po prostu w domu, uda się zmniejszyć w ten sposób liczbę zakażeń.

- Na pierwszej linii walki z koronawirusem są przedstawiciele służb medycznych, sanitarnych, policjanci, strażacy czy straż graniczna. To oni w ciężkich, długich służbach walczą o to, aby tę pandemię pokonać. Są to ludzie, którzy są momentami bardzo wyczerpani. W takich momentach przyziemne pytania o bieganie, wędkowanie czy grilla z sąsiadem stają się bezzasadne, a nawet groteskowe. Zatem zanim po raz kolejny rozpoczniesz jałową dyskusję w podobnym tonie, pomyśl proszę przez chwilę o ich poświęceniu. O ich codziennej walce. O ich bliskich, którzy także cierpią z tęsknoty i obawy czy przez te służby ich mamy, taty, brata, siostry, krewnego czy znajomego wirus nie zapuka także do drzwi ich domu. To czas trudny dla wszystkich – opowiada Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Dlatego też lubuska policja apeluje, aby każdy kto będzie narzekał na to, że musi siedzieć w domu pomyślał o tym, że inni mają gorzej.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości