Zamknięta jedna nitka Al. ks. Andrzejewskiego

3 kwietnia 2020, 10:22, red
fot. Marcin Kluwak
W poniedziałek 6 kwietnia wykonawca inwestycji związanej z zagospodarowaniem wód opadowych przystąpi do prac związanych z odtworzeniem nawierzchni Al. ks. Andrzejewskiego na wysokości stadionu piłkarskiego. Z uwagi na zakres robót, południowa jezdnia na odcinku od ul. Mieszka I do ronda Wyszyńskiego zostanie wyłączona z ruchu.

Od września 2019 w rejonie Al. ks. Andrzejewskiego na wysokości stadionu piłkarskiego i ul. Roosevelta prowadzone są prace w ramach zadania „Rozbudowa, przebudowa i remont kanalizacji deszczowej wraz z układem podczyszczania wód opadowych oraz budową nowego wylotu do rzeki Kłodawki”. Inwestycja, która wiąże się ze sporymi utrudnieniami dla kierowców zbliża się powoli do końca.

W poniedziałek 6 kwietnia wykonawca przystąpi do odtworzenia nawierzchni Al. ks. Andrzejewskiego na wysokości stadionu piłkarskiego. Z uwagi na przyjętą technologię i zakres prac, jezdnia południowa Al. ks. Andrzejewskiego na odcinku od ul. Mieszka I do ronda Wyszyńskiego zostanie całkowicie wyłączona z ruchu. Wykonawca deklaruje, że prace potrwają 5 dni roboczych.

Zamknięcie drogi wymaga zorganizowania objazdów oraz zmian w organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Mieszka I – Kazimierza Wielkiego – Roosevelta – Al. ks. Andrzejewskiego. Na ul. Roosevelta zamknięty zostanie środkowy pas ruchu, a pas prawy służył będzie wyłącznie do skrętu w prawo, w ul. Mieszka I.

Zamknięcie odcinka Al. księdza Andrzejewskiego wymagać będzie przeorganizowania ruchu również na wlotach bocznych: ul. Kazimierza Wielkiego oraz ul. Mieszka I. Wprowadzone zostaną następujące zmiany: na ul. Mieszka I zamknięty zostanie prawy pas ruchu (prawoskręt), a na ul. Kazimierza Wielkiego wyłączony z ruchu zostanie lewoskręt.

OBJAZDY

Na czas zamknięcie omawianego odcinka wyznaczone zostaną trasy objazdowe. Dla ruchu ogólnego wyznaczony zostanie objazd po trasie: ul. Mieszka I – ul. Mickiewicza – ul. Wyszyńskiego – rondo Wyszyńskiego. Trasę objazdu wykonawca wyznaczy za pomocą specjalnych tablic drogowych.

Z trasy objazdu korzystać będą również autobusy Miejskiego Zakładu Komunikacji (np. linie nr 104, 123, 134), dla których wyznaczony zostanie dodatkowy przystanek na ul. Mickiewicza, w rejonie marketu spożywczego Lidl. Przystanek „Roosevelta” w kierunku ronda Wyszyńskiego zostanie zawieszony.

Alternatywna trasa objazdu zamkniętego odcinka możliwa będzie przez osiedle Piaski np. przez ulicę Kazimierza Wielkiego i Chodkiewicza.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x