Gorzów: Złamali zakaz zgromadzeń i poszli pić do parku

31 marca 2020, 14:43, red
fot. Lubuska policja
Nie wszystkie osoby, które powinny przebywać na domowej kwarantannie stosują się do poleceń służb i opuszczają swoje miejsce zamieszkania. Gorzowianie łamią również zakaz organizowania zgromadzeń. Wśród takich osób, byli mężczyźni, którzy wybrali się do parku na spotkanie towarzyskie. Podczas interwencji policjanci musieli zatrzymać 66-letniego mężczyznę, który był pijany i agresywny.

Każdego dnia w całej Polsce policjanci sprawdzają tysiące osób, które powinny przebywać na 14-dniowej, domowej kwarantannie. Tak jest również w całym województwie lubuskim, gdzie objętych kwarantanną jest ponad 3,4 tys. osób.

Niestety wiele osób za nic ma kwarantannę i wychodzi z domu, aby posprzątać auto, pójść na zakupy czy nawet na ognisko ze znajomymi. Do tej pory nakaz kwarantanny złamało aż 344 osób w całym województwie lubuskim. Policjanci przekazują informacje o łamaniu nakazu kwarantanny do służb sanitarnych oraz sporządzają wniosek o ukaranie do sądu. Wszystkim takim osobom grozi 30 tys. zł kary.

- Wiele interwencji zgłaszają sami mieszkańcy, którzy są świadomi zagrożeń. Po każdym takim sygnale na miejscu zjawia się patrol. Z radiowozów płyną komunikaty głosowe ostrzegające i informujące o obecnej sytuacji. Niestety nie każdy akceptuje zakaz gromadzenia się czy zasady dotyczące przemieszczania się – mówi Grzegorz Jaroszewicz z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie.

Wśród osób, które za nic miały zakaz organizowania zgromadzeń, było kilku mężczyzn, którzy postanowili wyjść do parku na towarzyskie spotkanie podczas którego pili alkohol. W trakcie interwencji policjanci zmuszeni byli zatrzymać 66-letniego mężczyznę. Podczas gdy jego koledzy słuchali poleceń policjantów i poszli do domu, on stał się agresywny i za nic nie chciał wykonywać poleceń funkcjonariuszy. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu i trafił do policyjnej celi.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x