Deszczno rezygnuje z imprez. Pomoże przedsiębiorcom i szpitalowi

30 marca 2020, 21:05, red
Wójt gminy Deszczno podjął decyzję o rezygnacji z dwóch najważniejszych gminnych imprez takich jak powitanie lata oraz święto pieczonego kurczaka. Wójt chce zaoszczędzone pieniądze przeznaczyć na walkę z koronawirusem i pomoc przedsiębiorcom.

Przed weekendem Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez miejskich do końca czerwca. To oznacza, że nie odbędą się zaplanowane na 20-21 czerwca Dni Gorzowa. Oprócz tego, miasto zamierza zrezygnować z niektórych inwestycji. Wszystko po to, aby pomóc w ratowaniu lokalnej gospodarki. Ta decyzja spotkała się z ogromnym poparciem mieszkańców Gorzowa, którzy podkreślali, że jest to jedna z najlepszych decyzji prezydenta.

Teraz w ślad za Jackiem Wójcickim, idzie Paweł Tymszan, wójt gminy Deszczno, który jak sam podkreśla, podjął trudną decyzję o odwołaniu gminnych imprez w 2020 roku.

- W tym roku nie będzie Powitania Lata oraz Święta Pieczonego Kurczaka. Pieniądze przeznaczone na te imprezy zostaną przekierowane na walkę z koronawirusem. Do tej pory z pieniędzy przeznaczonych na imprezy, zapłaciliśmy za materiały do szycia maseczek. Ponadto przekażemy 10 tys. zł dla Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie. Planujemy też pomóc naszym przedsiębiorcom z gminy Deszczno – mówi Paweł Tymszan, wójt gminy Deszczno.

Ciekawe czy pozostałe gminy pójdą w ślad za Gorzowem i gminą Deszczno.


Podziel się


Komentarze


Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości


x
-->