Wiadomości

Dni Gorzowa odwołane z powodu koronawirusa

27 marca 2020, 14:20, red
fot. Dawid Nowakowski
Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki podjął decyzję o odwołaniu wszystkich imprez miejskich do końca czerwca. To oznacza, że nie odbędą się zaplanowane na 20-21 czerwca Dni Gorzowa. Oprócz tego, miasto zamierza zrezygnować z niektórych inwestycji, aby przeznaczyć pieniądze na ratowanie lokalnej gospodarki.

Obecnie w Polsce mamy stan epidemii, co wiąże się z wieloma zakazami i obostrzeniami. Pandemia koronawirusa sparaliżowała gospodarkę, wiele firma zamyka się i zwalnia pracowników. Władze Gorzowa chcą wspomóc lokalnych przedsiębiorców i przeznaczyły na ten cel 10 mln zł. Jednak to nie koniec decyzji prezydenta Jacka Wójcickiego, jeżeli chodzi o ratowanie gospodarki w mieście.

- Do końca czerwca odwołujemy wszystkie imprezy miejskie, w tym Dni Gorzowa, które były zaplanowane na 20 i 21 czerwca. Pieniądze, które były przeznaczone na imprezy są potrzebne na wsparcie przedsiębiorców, którzy zmagają się z kryzysem z powodu koronawirusa. Najważniejsza jest walka z koronawirusem oraz ratowanie lokalnej gospodarki – mówi portalowi gorzowianin.com Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Prezydent podkreśla, że najgorsze przed nami i dopiero za kilka miesięcy odczujemy skutki kryzysu, który dopadł wszystkie sfery naszego życia, w tym właśnie gospodarki. Dlatego ważne jest wsparcie jak tylko się da, lokalnego rynku pracy. Władze Gorzowa przymierzają się również do rezygnacji z niektórych inwestycji, aby zaoszczędzone pieniądze przekazać na pakiet pomocowy dla przedsiębiorców.

- W przeciągu dwóch tygodni podejmiemy decyzję z których inwestycji będziemy mogli zrezygnować. Realizowane będą na pewno te inwestycje, które mają rządowe oraz unijne dofinansowanie. Oczywiście wszystko zostanie przedyskutowane z gorzowskimi radnymi, a decyzja o rezygnacji z poszczególnych inwestycji i przekazanie tych środków na ratowanie gospodarki zostanie podjęta przez radnych podczas Sesji Rady Miasta Gorzowa – opowiada prezydent Wójcicki.

Podziel się

Komentarze

Zobacz także

Imprezy


Pozostałe wiadomości