Droższy wywóz śmieci w Gorzowie i gminach

29 marca 2020, 14:31, red
fot. archiwum
Przypominamy, że od środy 1 kwietnia mieszkańcy Gorzowa oraz okolicznych gmin będą płacić więcej za śmieci. Ma to związek ze zmianą przepisów i obowiązkową segregacją. Mieszkańcy zamiast 15 zł, będą płacić 24 zł za odbiór odpadów. Z kolei osoby, które nie będą segregować śmieci muszą liczyć się z karami.

Związek Celowy Gmin MG6 zdecydował, że od środy 1 kwietnia wszyscy mieszkańcy Gorzowa oraz gminy Kłodawa, Deszczno, Santok, Bogdaniec i Lubiszyn będą płacić 24 zł zamiast 15 zł za odbiór odpadów. To oznacza, że 4-osobowa rodzina, która do tej pory płaciła 60 zł za śmieci, teraz będzie musiała wydać aż 96 zł na miesiące.

Ponadto od 1 kwietnia wchodzi w życie obowiązek segregowania śmieci, przez co każdego mieszkańca będzie obowiązywała tylko jedna stawka. Co istotne, osoby mieszkające w domkach jednorodzinnych będą miały ulgi w wysokości 5 zł za posiadanie kompostownika.

Z kolei mieszkańcy, którzy nie będą segregowali śmieci, mogą liczyć się ze wzrostem opłat aż do 48 zł za osobę. W blokach będzie odpowiedzialność zbiorowa. Wystarczy, że tylko jedna osoba nie będzie segregowała odpadów, wówczas wyższa stawka będzie obowiązywała wszystkich mieszkańców.

Wraz z początkiem kwietnia zmieniają się również operatorzy, którzy będą wywozić nasze odpady. We wszystkich trzech sektorach jest to konsorcjum firm Inneko i Komunalnik. Mieszkańcy południowej części Gorzowa, czyli os. Staszica, Europejskiego, Słonecznego, Zawarcia, Zakanala, Śródmieścia i Wieprzyc śmieci w nowych pojemnikach umieszczają już od czwartku 19 marca. Natomiast mieszkańcy podgorzowskich gmin oraz północnej części Gorzowa, czyli os. Piaski Manhattan, Górczyn i Dolinki będą mogli to robić dopiero od 1 kwietnia.

Dlatego też Związek Celowy Gmin MG6 apeluje do mieszkańców zwłaszcza północnej części Gorzowa, aby nie wyrzucali śmieci do nowych pojemników, bo te nie zostaną po prostu odebrane do końca marca. Niestety gorzowianie wrzucają śmieci gdzie popadnie i mówią, że nie powinno być różnicy w jakim pojemniku znajdują się odpady.


Podziel się


Komentarze


Imprezy


Pozostałe wiadomości


x